چرا قطارهای توریستی در چین رونق می گیرند؟

تعطیلات اول ماه مه، تعطیلات پنج روزه «هفته طلایی» چین، در جریان است. در حالی که میلیون‌ها نفر برنامه‌های سفر خود را اجرا می‌کنند، بسیاری سفرهای تخصصی با قطار توریستی این کشور را تجربه می کنند.

قطارهای توریستی چه شکلی هستند؟ کدام مسیرها پرطرفدار هستند؟ چرا الان اینقدر محبوب شده اند؟ در اینجا حقایق و نکاتی وجود دارد.

قطارهای توریستی چیست؟

قطارهای توریستی به طور انحصاری در مسیرهایی با مناظر دیدنی تردد می کنند. کل قطار برای گروه‌های تور رزرو شده است و راهنماها، تیم پزشکی و خدمه راه‌آهن در دسترس هستند تا سفر به راحتی انجام شود. قطارهای توریستی یا مستقیماً به یک مقصد مهم می روند یا از طریق چندین مکان گردشگری در طول مسیر سفر می کنند.

چرا بیشتر چینی ها با قطار توریستی سفر می کنند؟

با گسترش و ارتقاء شبکه راه آهن چین، قطارهای توریستی به خودی خود به یک فعالیت تبدیل شده اند و نشان می دهند که طول سفر واقعاً می تواند مقصد باشد.

یکی از مزیت‌های برجسته این است که گردشگران فقط باید یک بلیط برای کل سفر بخرند، در زمان انتقال و هزینه صرفه‌جویی می‌شود زیرا حمل و نقل و اقامت را با هم در یک بسته ارائه می‌کنند.

خدمات مجلل مانند بارها و سالن‌های KTV و همچنین غذاهای محلی و لباس‌ها برای همه نسل‌ها جذاب است.

دوران رفت و آمد انفرادی گذشته است، زیرا راه آهن پرسرعت راهی سریع و ایمن برای سفر ارائه می دهد.

در زیر برخی از مسیرهای پرطرفدار ذکر شده اند:

         اول :قطار پاندا

سیچوان در جنوب غربی چین که به بهشت پانداها شهرت دارد، دارای یک قطار توریستی به نام «پاندا» است که این استان را به مقاصد گردشگری همسایه متصل می کند.

این قطار دارای ۵G، سیستم سرگرمی موسیقی و ویدیو، رستوران و بار، اتاق شطرنج و کارت و توالت های خصوصی با دوش آب گرم در واگن های خواب است.

نمای داخلی و خارجی آن با تصاویر پانداهای غول پیکر تزئین شده است، مهمانداران اسباب بازی های پاندا را حمل می کنند و مسافران حتی می توانند غذاهای پاندا شکل را امتحان کنند.

دوم :قطارهای توریستی گردشی بهار

بسیاری از قطارهای توریستی مسیرهای خود را در ماه مارس برای فصل بهار آغاز کردند.

به عنوان مثال، Y582، که از شیان، استان شانشی در شمال غربی چین حرکت می کند، مسافران را به مزارع گل کلزا در جنوب استان می برد.

در گوانگدونگ در جنوب چین، قطارهای توریستی مسافران را به شهرهای محبوب در منطقه خودمختار قوم جوانگ گوانگشی  منتقل می‌کند.

برای کسانی که می خواهند از بهار خنک در هاربین، استان هیلونگجیانگ فرار کنند، قطاری به هنگ کنگ و ماکائو، هر دو در جنوب چین، یک سفر ۱۶ روزه را در سراسر کشور ارائه می دهد.

سوم :قطارهای توریستی در راه آهن چین-لائوس

گردشگری در امتداد راه آهن چین-لائوس رونق گرفته است. یک مسیر به مقاصد مشهور استان یون‌نان می رسد: کونمینگ و شیشوانگبانا.

آیا خارجی ها می توانند از قطارهای توریستی در چین استفاده کنند؟

مطمئناً، هر کسی می تواند در صورت داشتن مدارک شناسایی معتبر از قطارهای گردشگری بهره ببرد. بسیاری از قطارهای توریستی توسط آژانس های مسافرتی اداره می شوند و الزامات ثبت نام ممکن است در مکان های مختلف متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً آژانس های مسافرتی مرتبط یا شرکت راه آهن دولتی چین را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا