نمایش ” محرمانه های یک زن ” روی صحنه می رود

نمایش ” محرمانه های یک زن ” به نویسندگی و کارگردانی حسینعلی بینوایی از دهم تا بیست و یکم مرداد ماه ۱۴۰۲ در تماشاخانه ” دا ” به روی صحنه خواهد رفت .

به گزارش علیرضا نیاکان، موضوع این نمایش در خصوص معضلات و مشکلات بخشی از زنان جامعه ماست که خواسته و ناخواسته به چالش کشیده می شوند .
در خلاصه داستان آمده است : زنی روان پریش در ناکجا آبادی ، گذشته خود و آنچه را که بر او رفته در ذهن بهم ریخته و پریشانش مرور و باز نمایی می کند… وی میان درست و نادرست ، زشت و زیبا و راست و دروغ در می ماند…
به گفته بینوایی کارگردان نمایش اینکار تک نفره ( مونولوگ ) بیش از شش ماه تمرین شده است .
همه دوستان حرفه ای تئاتر واقفند که کار مونولوگ و در آوردن آن برای صحنه و جذب تماشاگران و راضی نگاه داشتن آنان آنهم به مدت یک ساعت کاری بسیار سخت و جانفرساست . اما با درک و فهم درست بازیگر و عوامل از متن و محتوای نمایش و اینکه چه چیزی را و چگونه قرار است به تماشاگر بدهیم، با هدایت و رهبری درست کارگردان و البته تمرین زیاد و مستمر ، پیمودن این مسیر سخت با همه پیچ های خطرناک و ترسناکش بتدریج هموار و لذت بخش میشود و خلاصه کلام اینکه مونولوگ کار کردن مثل راه رفتن روی لبه تیغ است . یا خوب از آب در می آید و همه از دیدن آن لذت می برند و یا بازیگر و کارگردان و متن و… به میان دره های پر شیب و خطر پرت می شوند .

در نمایش “محرمانه های یک زن” میترا قلعه پور ( بازیگر ) سعی میکند با همه توانش به مدت یک ساعت تماشاگران علاقه مند را با سلیقه های مختلف و متفاوت با خود همراه سازد .

دیگر عوامل نمایش :
حسینعلی بینوایی / نویسنده و کارگردان
امین رستمعلی / دستیار کارگردان
محمد نوایی مهر / تصویربردار ، تدوینگر و ساخت تیزر
حمید عبادی / طراح واجرای پوستر و بروشور
مهدی نوایی مهر / طراح و سازنده دکور
علیرضا نیاکان / ارتباطات رسانه ای
سیده سعیده (سپیده) سادات موسوی سالار / روابط عمومی و امور تبلیغات
بهنام نوروزی ، حمیدرضا شمس / اتاق فرمان
عکاس / فهیمه علی بیگی
گریم / میترا قلعه پور
مجری طرح / موسسه فرهنگی و هنری تماشاگه شهر هنر

در پایان از مدیران و کارکنان محترم تماشاخانه ” دا ” بویژه آقای شاهینی و سرکار خانم شهسوار که به شکل حمایتی ،
با اجرای این نمایش قرارداد بستند و موجب شدند تا گروه با آرامش و با دغدغه ای کمتر کار را روی صحنه ببرند ، صادقانه و صمیمانه سپاسگزاریم .
” یاحق “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا