نفع جهانی ؛‌ انگیزه چین برای توسعه همکاری بین‌المللی در زمینه کاربرد

بر اساس این کتاب سفید، همکاری بین‌المللی و کاربردهای بی‌دوئو بر اساس اصولی همچون گشایش و سیاست درهای باز، یکپارچگی، هماهنگی، سازگاری، اصل مکمل بودن و به اشتراک‌گذاری برقرار و برپا شده است. در این بین، چین در پیشبرد و توسعه قابلیت همسازی و سازگاری و امکان همکاری سیستم‌های ماهواره‌ای ناوبری مختلف جهت ارائه خدماتی با کیفیتی به مراتب بالاتر، متنوع‌تر، امن‌تر و قابل اعتمادتر نقشی فعال از خود به نمایش گذاشته است.

«ران چنگ‌چی» سخنگوی BDS با حضور در کنفرانسی مطبوعاتی در طول انتشار کتاب سفید فوق تاکید کرد که همکاری بین این سامانه با دیگر سیستم‌های ناوبری جهانی از جمله «جی پی اس» آمریکا، «گالیلئو» اتحادیه اروپا و «گلوناس» روسیه، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

بر اساس کتاب سفید فوق، چین به ارتقاء همکاری و تبادلات بین‌المللی در زمینه کاربرد BDS از طریق انجام اقدامات مختلفی از جمله تقویت مکانیسم‌های همکاری، افزایش کانال‌های همکاری و تاسیس پلتفرم‌ها و بسترهای همکاری، ادامه خواهد داد.

ران در ادامه اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی فوق تاکید کرد که چین همکاری‌ها و تبادلات دوجانبه و چندجانبه‌ای را با دیگر کشورها در آسیای مرکزی و آفریقا، سازمان‌های منطقه‌ای همچون انجمن ملل جنوب شرق آسیا (آ سه آن) و اتحادیه کشورهای عربی انجام داده است. بر اساس اظهارات سخنگوی BDS، اخیرا هیئتی از چین در نشست کمیته بین‌المللی سیستم‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی که در ابوظبی، امارات متحده عربی، برگزار شده، حضور داشته و در جریان این حضور، پیشنهاداتی را از بسیاری از کشورها و سازمان‌های دنیا با موضوع تقویت همکاری با BDS چین دریافت نموده است.

بر اساس متن کتاب سفید فوق، چین در عین حال در تلاش است تا سامانه BDS را به تائید سازمان‌های استاندارد بین‌المللی و سازمان‌های بین‌المللی در بخش‌های کاربردی صنعتی و تخصصی همچون بخش هوانوردی غیرنظامی، دریایی، جستجو و نجات و ارتباطات سیار برساند.

ران تاکید کرد سیگنال‌های نجات بین‌المللی قبلی یک طرفه بود و به همین دلیل تماس گیرنده متوجه نمی‌شد که آیا سیگنال اعلام وضعیت اضطراری او توسط سازمان‌های جستجو و نجات دریافت شده است یا خیر. این در حالیست که سامانه BDS به طرز هوشمندانه‌ای سیگنال‌های دو طرفه را توسعه داده به طوری که به تماس گیرنده اطلاع می‌دهد که پیام اعلام وضعیت اضطراری او دریافت شده است؛ این ویژگی در نقش یک حمایت و پشتیبانی ذهنی فوق‌العاده از ارسال‌کننده پیام اضطراری عمل می‌کند.

طبق آنچه در ادامه متن کتاب سفید فوق آمده است، چین در تلاش است تا کاربرد وسیع BDS در سراسر جهان به منظور تقویت توسعه اقتصادی و اجتماعی و ارتقاء رفاه عمومی در سراسر دنیا را سرعت بخشد.

ران در پایان سخنان خود تاکید کرد که محصولات BDS در حال حاضر به بیش از نیمی از کشورها و مناطق سراسر جهان خدمات می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا