لزوم حمایت دولت در عملی شدن ایده های کارآفرینی/ مسیر توسعه و تحول در کارآفرینی مستلزم رفع دست اندازهای موجود است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت:حمایت دولت سیزدهم از ایده های کار آفرینی را بستر ساز رونق کسب و کار و پویایی اقتصاد کشور عنوان کرد.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم ، رضا رضایی در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز کارآفرینی گفت: در افکار و اذهان کارآفرینان و نخبه های جامعه طرح ها و ایده های فراوانی مطرح می شود که عملیاتی شدن آن مستلزم رفع دست اندازها در مسیر توسعه و تحول در کارآفرینی است.

نظام بانکی برای رفع کمبود نقدینگی بخش تولید وارد صحنه شود

وی با اشاره به تجربه تلخ ایجاد برخی موانع در بستر تولید طی سال های گذشته افزود: از دولت سیزدهم که حمایت از تولید را مورد توجه خاص قرار داده است انتظار داریم نظام بانکی را با تمام توان برای رفع مشکل کمبود نقدینگی بخش تولید وارد صحنه کند.

رضایی تصریح کرد: در شرایطی که با انبوه تحریم های مواجه هستیم، ضروری است نظام بانکی منابع مالی مناسب را برای تقویت صنایع به ویژه در بحث بازسازی و نوسازی اختصاص دهد تا مسیر برای تقویت تولید و صادرات هموار شود.

رییس خانه صمت البرز  افزود :خانه صمت استان البرز حضور پررنگ در بازار تولید و صادرات و دستیابی به موفقیت در تجارت را از اهداف وخواسته های به حق کارآفرینان می داند.

دستگاه های اجرایی از صدور بخشنامه های آنی فاصله بگیرند

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم ضروری است برخی دستگاه های اجرایی از صدور بخشنامه ها و دستور العمل های آنی و کارشناسی نشده فاصله بگیرند.

وی با بیان این که، شور و مشورت با بخش های تولید، تجارت و صادرات باید مورد توجه قرار گیرد اذعان داشت : حمایت موثر از کارآفرینان در صورتی تحقق می یابد که از دستگاه های اجرایی اقدامات همراه با آزمون و خطا را تکرار نکنند و قبل از صدور هر بخشنامه و دستورالعملی، شور و مشورت با بخش های تولید، تجارت و صادرات را مورد توجه قرار دهند.

کارآفرینان برای ورود به صحنه کارآفرینی مشورت با خانه صنعت را فراموش نکنند

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه این گفتگو خطاب به علاقه مندان حضور در صحنه کارآفرینی گفت: قبل از هر گونه سرمایه گذاری برای ورود به صحنه کارآفرینی از تجربیات، نظرات و دیدگاه های کارشناسان این تشکل بهره‌مند شوند تا در مسیر فعالیت در بستر تولید و صادرات با چالش مواجه نشوند.

رضایی اضافه کرد: برای ورود به کارآفرینی و موفقیت در تولید و حضور در بازارهای داخلی و خارجی تنها طرح و ایده های کارآمد کافی نیست و ضروری است یک صاحب سرمایه قبل از هر اقدامی برای ورود به صحنه کار آفرینی از نظرات کارشناسان و تجربیات تلخ و شیرین کارآفرینان موفق بهره مند شود.

وی همچنین تاکید کرد: علاقه مندان به کار آفرینی باید این حقیقت را باور کنند که موفقیت در این مسیر در درجه نخست مستلزم دارا بودن از تجربه کافی در صنعتی است که قصد راه اندازی آن را دارد.

رضا رضایی  رمز موفقیت یک کارآفرین در صحنه تولید را در گرو استفاده از نیروی کار مجرب و کاردان عنوان کرد و گفت: مطلع بودن از وضعیت حاکم‌ در بازار تولید و صادرات عامل دیگری است که موفقیت یک کارآفرین تازه کار را همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا