قرارگاه های اجتماعی استان البرز مروج صندوق می شوند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز در دیدار با سرپرست صندوق گفت: مدیران محلات ۶۶ گانه قرارگاه اجتماعی استان، در ترویج خدمات صندوق به جامعه هدف، همیار صندوق خواهند شد.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، فواد محمدی سرپرست صندوق استان با حضور در اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با محمدجواد کاظمینی مدیر کل این حوزه دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با اشاره به تأثیر بیمه اجتماعی در جامعه گفت: برخورداری افراد از بیمه اجتماعی تأثیر مستقیم و بسزایی در کاهش میزان فقر و در پی آن کاهش سایر مشکلات و معضلات اجتماعی دارد.

کاظمینی با بیان این که اقشار ساکن در مناطق ۶۶ گانه قرارگاه اجتماعی بیشتر از سایر اقشار جامعه نیازمند بهره مندی از خدمات بیمه اجتماعی می باشند، گفت: می توان با مأموریت دادن به مدیر محلات ۶۶ گانه قرارگاه اجتماعی ضمن ترویج و تبیین خدمات صندوق به جامعه هدف، افراد فاقد پوشش بیمه اجتماعی را شناسایی و به صندوق معرفی کنیم.

سرپرست صندوق استان نیز اذعان کرد: خدماتی که در صندوق ارائه میشود در راستای اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی می باشد.
محمدی با اشاره به این مطلب که، در اصل ۲۹ قانون اساسی دولت مکلف شده است از محل درآمدهای عمومی و مشارکت های مردمی، خدمات بیمه اجتماعی را به تمامی اقشار جامعه ارائه کند، افزود: حق بیمه ها در این صندوق ۱۵ درصد می باشد که ۱۰ درصد توسط دولت به عنوان سهم کارفرما و فقط ۵ درصد توسط بیمه شده به عنوان سهم بیمه شده پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: کلیه افراد ۱۸ تا زیر ۵۰ که فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند می توانند با انتخاب یکی از سطوح هشت گانه نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام کرده و از مزایای بلند مدت بیمه اجتماعی نظیر مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان، مستمری ازکارافتادگی، نقل و انتقال سوابق بیمه ای و همچنین کمک دوبرابری دولت در پرداخت حق بیمه بهره مند شوند.

محمدی در ادامه با استناد به ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، تصریح کرد: یکی از خدمات ارزنده دولت مردمی سیزدهم اجرای طرح بیمه رایگان مادران دارای سه فرزند و بیشتر ساکن در مناطق روستایی و عشایری می باشد که به صندوق محول شده است.

سرپرست صندوق استان در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت صندوق در استان آمادگی حضور مستمر و برپایی میز خدمت در مناطق ۶۶ گانه قرارگاه اجتماعی استان البرز را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا