عضو شورای اسلامی شهر کرج؛ مهندسان ناظر موظفند در گزارش پرونده ماده صد به استحکام بنا اشاره کنند

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: متاسفانه در سنوات ماضی یک بخشنامه کاملا غیر قانونی در شهرداری بابت کمیسیون ماده صد صادر شده که به زیان مردم است و باید هر چه سریعتر اصلاح شود.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، علی قاسم پور در نطق پیش از دستور یکصد و شصت و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ضمن عرض تبریک هفته بزرگداشت معلم و روز کارگر با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی موظف به رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان است، اظهارداشت: کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری یکی از مراجع اصلی و مهم رسیدگی به تخلفات ساختمانی است در این راستا در روزهای دوشنبه کمیسیون ماده صد شهرداری تشکیل و اینجانب بعنوان نماینده شورای شهر در کمیسیون حضور دارم.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات شهرسازی تاکید و اذعان کرد: اتفاقی در کمیسیون ماده صد در حال انجام است که جای تامل و تعقل و بررسی توسط اعضای شورای شهر عضو کمیسیون دارد.

قاسم پور بیان کرد: سازمان نظام مهندسی وظیفه کنترل و نظارت بر اجرای درست و صحیح برابر آیین نامه ها و برابر مشخصات فنی ساختمان در همه ابعاد بخصوص استحکام بنا دارد ؛ پرونده ای به کمیسیون ماده صد ارجاع می شود که برخلاف مفاد پروانه صادره شهرداری اجرا شده است وگرنه دلیلی برای ارسال پرونده به کمیسیون ماده صد وجود ندارد.

وی خطاب به شهردار خاطرنشان کرد: چگونه است که سازمان نظام مهندسی برای اندازه مازاد بر پروانه از مردم پول می گیرند حتی با ضریب یک و چهار اخذ می کنند ولی در گزارشات به استحکام بنا اشاره نمی‌کنند و سکوت اختیار می کنند و متاسفانه در سنوات ماضی یک بخشنامه کاملا غیر قانونی توسط معاون وقت شهرسازی شهرداری صادر شده که این سکوت را به منزله تایید بگیرید.

رییس شورای اسلامی شهرستان کرج از شهردار خواست هر چه سریعتر جلوی بخشنامه غیرقانونی را گرفته و یادآور شد: مهندس ناظر پول دریافت میکند چرا حاضر نیست مسئولیت را بر عهده بگیرد ؟ وزیر محترم کشور طی آخرین بخشنامه وزارت کشور به صراحت اعلام کرده است تا مهندسان ناظر باید گزارشات استحکام بنا را اعلام کنند ؛ در این راستا چرا شهرداری از اختیار تبصره ۷ ماده ۱۰۰ استفاده نمیکند.

قاسم پور در پایان بابت اجرای بخشنامه نظم و انضباط اداری که در شهرداری صادر شد قدردانی کرد و اظهارداشت: اجرای این بخشنامه مانع از تبعیض بین کارکنان مجموعه مدیریت شهری و حتی مدیران است و راندمان کاری کارکنان را افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا