ضرورت نهادینه شدن فرهنگ گردشگری همراه با حفظ محیط زیست

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شهر تهران نقاط طبیعت‌گردی بسیاری وجود دارد تاکید کرد: امیدواریم فرهنگ طبیعت‌گردی همراه با عدم آسیب به محیط زیست، نهادینه شود که می‌توانیم در طبیعت بدون آسیب به آن، گشت‌وگذار داشته باشیم.

“حلیاسادات حسینی”در جریان بازدید از ستادگردشگری، گفت: پرداختن به تمام حوزه‌های گردشگری، برقراری ارتباط خوب و موضوعی با بخش‌های مختلف شهرداری تهران از نقاط قوت و متفاوت ستادگردشگری تهران در سال جاری است.

وی تصریح‌کرد: راه‌اندازی سامانه مشاوره تلفنی گردشگری ١٣٧، آماده‌سازی و توزیع نقشه‌های گردشگری بین مردم که در آن تمام مراکز گردشگری تجمیع و مشخص شده اقدامی بسیار لازم و اثربخش است. شهروندان معمولا پس از معرفی و اطلاع‌رسانی‌ مکان‌های گردشگری از صداوسیما، بلافاصله پیگیر می‌شوند که چگونه و از چه مسیری و در چه ساعت‌هایی می‌توانند، به این اماکن مراجعه کنند. وجود سامانه‌‌ای برای پاسخگویی در این زمینه، بسیار مهم است و به طور قطع موجب افزایش رضایت شهروندان می‌شود.

حسینی توجه به اقشار مختلف شهروندان را از دیگر اقدامات مثبت ستادگردشگری شهرداری تهران،دانست و افزود: در برنامه‌های این ستاد مناطق جنوبی و شمالی با یک نگاه دیده شده و همان امکاناتی که برای مناطق شمالی درنظر گرفته شده برای مناطق جنوبی نیز وجود دارد. مجموعه این فعالیت‌ها، موجب اثربخش شدن و نگاه ویژه‌تر به گردشگری در نوروز ١۴٠٢ می‌شود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، یادآورشد: مکان‌هایی مثل باغ پرندگان، بوستان جنگلی سرخه‎حصار و چیتگر در دل خودشان دنیایی از گونه‌های منحصربه فرد گیاهی و جانوری جای داده‌اند و این گونه‌ها هرکدام‌شان می‌توانند آموزه هایی برای شهروندان داشته باشند.

حسینی با اشاره به روز طبیعت، از شهروندان درخواست کرد در این روز، نگاه ویژه‌ای به حفظ طبیعت داشته باشند. از رهاسازی ماهی‌های قرمز که سازگاری با اکوسیستم ما ندارند، در طبیعت خودداری کنند، همچنین در سطح محلات دبیران محیط زیستی فعالی داریم که این دبیران می‌توانند در مباحث گردشگری طبیعی و حفظ محیط زیست به دبیران گردشگری محلات، کمک کنند و با آموزش فرهنگ حفظ محیط‌زیست، در راستای ارتقا سطح فرهنگ محیط زیستی، اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا