شرکت های جهانی نسبت به وعده بازگشایی چین خوش بین هستند

شرکت های جهانی؛ با توجه به اینکه اقتصاد جهانی با چالش‌های متعددی از جمله تورم بالا و پاندمی کووید-۱۹ مواجه است، تعهد چین برای بازگشایی بیشتر مشوق خوبی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی خواهد بود که فرصت‌های گسترده‌ای را در اقتصاد سال‌های آینده چین می‌بینند.

چین در تلاش است تا با توسعه خود فرصت های جدیدی را برای جهانیان ایجاد کند و آنها را در ایجاد یک اقتصاد جهانی باز سهیم کند تا منافع بیشتری را برای همه مردمان به ارمغان آوردبرونو شووِت، رئیس شرکت دانون چین در آسیای شمالی و اقیانوسیه، گفت در حالی که مشتاقانه منتظر اجرای طرح‌های بازگشایی بیشتر در آینده است، از تعهد قاطع چین برای بازگشایی عمیقاً تحت تاثیر قرار گرفته است.

دانون، یک شرکت چندملیتی مواد غذایی و نوشیدنی است که طی دهه گذشته شاهد دو برابر شدن فروش خود در چین بوده و این کشور را به دومین بازار بزرگ خود تبدیل کرده است.

این شرکت شاهد و ذینفع سیاست بازگشایی چین است. این کشور اقداماتی از جمله کوتاه کردن لیست منفی سرمایه‌گذاری خارجی، ایجاد برخی مناطق آزاد تجاری آزمایشی و اجرای قانون سرمایه‌گذاری خارجی را انجام داده است.

طبق گزارش ارائه شده در بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین (CPC) که اخیراً به پایان رسید، چین به طور پیوسته و با توجه به قوانین، مقررات، مدیریت و استانداردها گشایش نهادی را گسترش خواهد داد و در عین حال بر گشایش با استانداردهای بالا تأکید می کند.

این کلمات برای لئون وانگ به عنوان معاون اجرایی، رئیس بین‌المللی و رئیس چینی شرکت داروسازی آسترازنکا «هیجان‌انگیز» است.

وانگ گفت: «پی‌گیری چین برای گشایش با استانداردهای بالا، انگیزه بیشتری برای بهبود اقتصاد جهانی ایجاد می‌کند و اعتماد به نفس ما را برای گسترش اثرگذاری در اینجا تقویت می‌کند.»

چشم‌انداز روشن رشد بازار در کنار تلاش‌های بی‌وقفه برای بازگشایی، بهبود محیط کسب‌وکار، زنجیره تامین پایدار، همگی بخشی از جذابیت‌های بزرگ چین برای سرمایه‌گذاران خارجی است که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند.

گروه ویلو، ارائه‌دهنده پمپ‌ها و سیستم‌های پمپ مستقر در آلمان است که در سال‌های اخیر شاهد رشد تجارت خود در چین بوده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد ویلوی چین نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت که چین را به دومین بازار واحد بزرگ گروه ویلو تبدیل کرد.

لیمن تو، معاون چین و آسیای جنوب شرقی گروه ویلو، گفت که چین احتمالاً تا سال ۲۰۲۳ به بزرگترین بازار این گروه تبدیل خواهد شد.

وی گفت: ویلو به آینده چین اطمینان دارد. ما تعهد بلندمدتی در چین داریم.

چین متعهد شده است که احیای ملت را در همه جبهه‌ها «از طریق مسیر چینی به سوی مدرن‌سازی» پیش ببرد. این کار برای مشاغل خارجی سرنخ هایی از فرصت های تجاری جدید در چین ارائه می دهد.

پیگیری توسعه با کیفیت بالا در این گزارش مورد تاکید قرار گرفته است و این مورد توجه شرکت های جهانی از جمله دانون واقع شده است.

شووت گفت: «تعهد قوی چین به گشایش و توسعه با کیفیت بالا که در این گزارش منعکس شده است، تعهد ما به توسعه بلندمدت در چین را بیشتر تقویت کرده است». دانون از طریق مراکز تحقیقاتی و تاسیسات تولیدی خود در چین از توسعه آینده این کشور حمایت خواهد کرد.

آسترازنیکا به رشد کسب‌وکار حاصل از تلاش‌های چین برای تحریک نوآوری چشم دوخته است که در این گزارش گفته می‌شود در قلب خیزش چین برای مدرن‌سازی باقی خواهد ماند.

به گفته وانگ، این شرکت اکنون بیش از ۱۵۰ پروژه تحقیق و توسعه در چین دارد. چین نه تنها دومین بازار بزرگ آسترازنیکا در جهان است، بلکه پیوند مهمی با شبکه جهانی نوآوری و زنجیره تامین دارویی آن است.

شرکت‌های خارجی نیز تشویق شدند تا بر امواج انتقال سبز چین سوار شوند، زیرا چین بر هماهنگی بین بشریت و طبیعت در مدرن‌سازی تأکید دارد و متعهد شده است تا صنایع سبز و کم کربن را تقویت کند.

دانفوس، یک شرکت دانمارکی پیشرو در زمینه راه حل های بهره وری انرژی است که نسبت به بخش سبز در این کشور خوش بین است. آرتور شو، رئیس دانفوس چین گفت: دانفوس متعهد به سرمایه گذاری در چین به عنوان دومین بازار خانگی این شرکت است.

همچنین به نظر می‌رسد گروه ویلو که پمپ‌های هوشمند با راندمان بالا برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی تولید می‌کند، از هدف توسعه سبز که در گزارش حزب کمونیست چین بر آن تاکید شده است، سود می‌برد.

این شرکت قصد دارد تا سرمایه‌گذاری برای تحقیق و توسعه و سبد محصولاتش را در چین با یک پایگاه تولید جدید در شهر چانگ‌جوئو که در شرق این کشور واقع شده است افزایش دهد. انتظار می‌رود این پایگاه تولیدی اوایل سال آینده برای خدمت به بازار چین و سایر بازارهای نوظهور به بهره‌برداری برسد.

او گفت: قبلاً ما بخاطر چین در چین حضور داشتیم. اما در آینده، بخاطر کل جهان در چین خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا