سینماگران کدام کشورها مهمان «حوا» شدند؟

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» در حالی امروز به کار خود پایان می‌دهد که سینماگرانی از کشور‌های مختلف در این رویداد مشارکت دارند.

به گزارش علیرضا نیاکان، این رویداد که از ۲۰ الی ۲۳ تیرماه در تهران در حال برگزاری است، علاوه‌بر سینماگران داخلی، میزبان نمایندگانی از سینمای ۱۳ کشور مختلف است.
Baoingexige بازیگر و کارگردان اهل کشور بلغارستان، Li Zeqing کارگردان و فیلمنامه‌نویس چینی، George Chalhoubبازیگر، کارگردان و رییس سندیکای هنرمندان حرفه‌ای لبنان و Georgy Zhitkov تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس اهل روسیه، از سینماگرانی هستند که به‌عنوان داور در این دوره از جشنواره فیلم «حوا» حضور دارند.

Luo Juan و Han Wanfeng تهیه‌کننده و کارگردان  فیلم «پدرم و مادرم» از کشور چین، Lana Mushtina تهیه‌کننده فیلم «جدال برای محبوبم» از کشور روسیه، Hanna Polak تهیه‌کننده فیلم «فرشتگان سینجار» از کشور لهستان و Mohiddine Muzaffarکارگردان فیلم «آخرین سال نو»‌ از کشور تاجیکستان هم سینماگرانی هستند که با آثار خود به بخش‌های رقابتی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»‌ راه یافته‌اند.
Inna Zhitkova دستیار تهیه فیلم‌های سینمایی از کشور روسیه، Han Qiyu کارگردان و تهیه‌کننده از کشور چین، DR.Biju Kumar Damodaran تهیه‌کننده و کارگردان از کشور هند، Bayinerlie بازیگر سینمای چین، Mira Shahrour تهیه‌کننده از کشور لبنان، Nidal Alsabaei تهیه‌کننده عراقی و مدیرعامل موسسه «النخیل»، Baishaki Sommadar کارگران و فیلم‌نامه‌نویس بنگلادشی و رئیس هیأت انتخاب جشنواره داکا، Naznin Begum Pappu مستندساز بنگلادشی و رییس شبکه زنان آسیای جنوب شرقی، Zarif Zaripov کارگردان و فیلمنامه‌نویس تاجیکستانی و Jiang Zijian تهیه‌کننده اهل کشور چین از دیگر مهمانان خارجی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» هستند.
دکتر روله الصیداوی از کشور سوریه، دکتر جنیتا زیردوم از کشور بوسنی، دکتر زینب الملاالسلطانی از کشور عراق، دکتر ریم الوریمی از کشور تونس، دکتر توفیق شومان از کشور لبنان و دکتر احسان قابیل از کشور ترکیه هم از کارشناسان و صاحب‌نظران فرهنگ و هنر هستند که در بخش‌های تخصصی جشنواره فیلم «حوا» مشارکت دارند.
در ترکیب کلی مهمانان بین‌المللی جشنواره فیلم «حوا» سینمای چین با ۶ نماینده و سینمای لبنان و روسیه، هر یک با ۳ نماینده حضور پررنگ‌تری نسبت به دیگر کشورها داشته‌اند.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.
مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا