سرازیر شدن آب در نهر سنگی بوستان جمشیدیه پس از ۲۰ سال 

🔹مسیر نهر سنگی بوستان جمشیدیه باهدف زیباسازی و ایجاد جلوه های بصری طبیعی با استفاده از پتانسیل موجود، پس از ۲۰ سال با جاری شدن آب، احیا شد.

به گزارش خبر مهم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، مهران روشن طبری شهردار ناحیه ۴ این منطقه گفت: نهر سنگی بوستان جمشیدیه از استخر بوستان تا آبنمای درب یک، این بوستان به طول  ۳۵۰ متر حدود ۲۰ سال از بهره بردن خارج و آبی در آن جریان نداشت که با عملیات اجرایی و ۱۵ روز کار مستمر عملیات مرمت مسیر در چند نقطه انجام و لایروبی و لوله گذاری انجام و آب در مسیر جریان یافت.

او افزود:  آب جاری در این مسیر که از چشمه بالای بوستان سرچشمه می‌گیرد قبل از احیا و مرمت مسیر، داخل مسیل جمشیدیه وارد می شده ولی اکنون پس از اتمام عملیات بازسازی نهر، آب مازاد وارد چرخه مسیر شده است.

روشن طبری گفت: آب از پله‌هایی که به صورت تاقدیس و ناودیس و آبنماهایی که بصورت ثقلی طراحی شدند به سمت پایین جریان پیدا می‌کند که بازی زیبایی در مسیر ایجاد کرده است و جلوه این بوستان زیبا و فرامنطقه ای را دو چندان کرده و مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

او تصریح کرد: با توجه به کاهش میزان آب در تابستان سعی داریم با نصب پمپ و ایجاد مخزن در طول سال نیز این مسیر را زنده و پویا نگه داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا