سخنرانی شی جین پینگ در نمایشگاه بین المللی واردات چین اعتماد سرمایه گذاران را افزایش می‌دهد

سخنرانی شی جین پینگ ، به گفته مدیران شرکتهای چندملیتی، سخنرانی شی جین پینگ رهبر چین در پنجمین نمایشگاه بین المللی واردات چین، تجسمی از پیگیری‌های مستمر چین برای گشایش با استانداردهای بالا و همچنین تلاش های این کشور برای تسهیل تجارت جهانی و هدایت نوآوری در جهان است.

آنها گفتند که این امر اعتماد سرمایه گذاری را عمیق تر کرده و باعث پررونق شدن فرصت های تجاری میشود.

شی تاکید کرد که هدف نمایشگاه بین المللی واردات گسترش فضای تجاری چین و تبدیل بازار وسیع این کشور به فرصت‌های عظیم برای جهان است.

برونو شِووت، رئیس شرکت فرانسوی غذا و نوشیدنی دانون در چین، آسیای شمالی و اقیانوسیه، گفت که اظهارات شی یک سیگنال واضح برای نشان دادن باز بودن درهای اقتصاد چین به روی شرکت‌های خارجی و برداشتن گام‌های مشخص این کشور برای گسترش دسترسی بازار است.

شِووت گفت: این بسیار مهم است زیرا به ما کمک می کند تا برنامه استراتژیک آینده خود را بسازیم و اطمینان حاصل کنیم که با این کار شرایط لازم برای کمک به بازار چین را ایجاد می‌کنیم و تعهدات خود را برای توسعه بلندمدت در این کشور، هرچه بیشتر تقویت می‌کنیم.

شی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در روز جمعه از طریق یک لینک ویدیویی صحبت کرد و بر تعهد چین برای توانمندسازی کشورهای مختلف در به اشتراک گذاشتن فرصت‌ها در بازار وسیع کشورش تاکید کرد. وی همچنین بر لزوم متعهد ماندن به گشایش اقتصادی برای رویارویی با چالش های توسعه، تقویت هم افزایی برای همکاری، ایجاد شتاب نوآوری و ارائه منافع به همه تاکید کرد.

شی گفت: «ما باید به طور پیوسته جهانی‌سازی اقتصادی را پیش ببریم، پویایی رشد هر کشور را تقویت کنیم و دسترسی بیشتر و عادلانه‌تر به ثمرات توسعه را برای همه کشورها فراهم کنیم.»

جِنگ داجی، رئیس گروه صنعتی آلمانی بوش ترموتکنولوژی آسیا-اقیانوسیه، گفت که این شرکت از اظهارات گفته شده درباره ایجاد فرصت های جدید برای جهان از طریق ایجاد توسعه در چین الهام گرفته است.

جِنگ گفت: این دلگرم کننده است زیرا ما هم به همچنین معتقدیم که یک محیط تجاری باز و مبتنی بر بازار برای همه بازیگران خوب است. با چنین چشم اندازی، ما بی دریغ به چین متعهد هستیم و به افزایش سرمایه گذاری های محلی ادامه خواهیم داد تا تولید و تحقیقات محلی و قابلیت های توسعه را در اینجا افزایش دهیم.

تعهد برای ارتقای همکاری در زمینه نوآوری اعتماد بیشتری به شرکت لوکسِ تپِستری داد که اکنون در ایالات متحده مستقر است.

یان بوزِک، رئیس بخش آسیا-اقیانوسیه شرکت تپِستری، گفت که چین نه تنها یکی از مهم‌ترین بازارهای آن‌ها در سراسر جهان است، بلکه منبع الهام‌بخشی برای پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها است. وی با اشاره به صحبتهای رئیس جمهور چین، افزود: این اظهارات به ما اعتماد به نفس قوی‌تری می‌دهد و عزم تپِستری را برای افزایش سرمایه‌گذاری در بازار چین تقویت می‌کند.

شی در این سخنرانی، همچنین از برنامه‌های خود برای ایجاد مناطق آزمایشی برای همکاری تجارت الکترونیک جاده ابریشم و ایجاد مناطق نمایشی ملی برای توسعه نوآورانه تجارت در خدمات خبر داد.

ادی چان، معاون ارشد شرکت تدارکات فدکس اکسپرس و رئیس فدرال اکسپرس چین، گفت که این شرکت به ویژه در مورد اشاره به توسعه یک مکانیسم جدید برای تجارت در خدمات بسیار هیجان زده است.

او گفت: این امر باعث نوآوری در تجارت می‌شود، همکاری‌های باکیفیت کمربند و جاده را ارتقا می‌دهد و فرصت‌های بیشتری را برای شرکت‌های کوچک و متوسط در چین و سایر نقاط جهان به ارمغان می‌آورد.

جوئو جی‌چِنگ، یک محقق در فدراسیون لجستیک و خرید چین در پکن، خاطرنشان کرد، از آنجایی که تجارت الکترونیک فرامرزی نقشی کلیدی در احیای اقتصادی چین ایفا می کند، این کشور یک سری سیاست های مطلوب را برای ایجاد انگیزه جدید برای صادرات و ایجاد انگیزه جدید برای مصرف داخلی ارائه کرده است.

او گفت: شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در بخش حمل‌ونقل برای ارتقای جریان تجارت الکترونیک بین چین و جهان از شبکه لجستیک جهانی خود استفاده کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا