رونق بخش گردشگری چین در تعطیلات روز کارگر

منابعی در داخل صنعت چین گفتند که انتظار می رود بازار گردشگری این کشور بهترین عملکرد خود را پس از کرونا در طول تعطیلات روزکارگر شاهد باشد و افزودند که ممکن است این اتفاق نقطه عطفی در بهبود بخش گردشگری باشد.

اوایل روز جمعه – یک روز قبل از شروع تعطیلات – بلیت‌های قطار برای حرکت از ایستگاه راه‌آهن شانگهای هونگ چیائو به مقصدهای سراسر چین فروخته شد.

آخرین آمار شرکت راه آهن دولتی چین نشان می دهد که سیستم راه آهن در سراسر این کشور ۱۲ هزار و ۶۴ قطار مسافربری را به کار گرفته و در مجموع ۱۹٫۶۶ میلیون سفر را در روز شنبه انجام داده است که هر دو یک رکورد بالا هستند. طبق گفته مقامات سازمان هوانوردی غیرنظامی چین، مسافران هواپیما نیز رکورد بالایی را در روز شنبه با حدود ۲٫۰۴ میلیون نفر ثبت کردند که ۴۴۱٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت.

مقاصد گردشگری نیز غرق در مسافر شد. مقامات گردشگری شانگهای گفتند که این شهر روز شنبه بیش از ۳٫۰۶ میلیون بازدید از گردشگران داشته است.

وانگ یالو، ۳۲ ساله اهل هانگجو، استان جه جیانگ، که از یک سفر چهار روزه با خانواده اش در سانیا، شهری ساحلی در استان هاینان لذت می برد، گفت: «من هرگز چنین جمعیت عظیمی از مسافران را تصور نمی کردم. این واقعاً ذهن من را به هم ریخت.» او گفت که این سفر را یک ماه پیش رزرو کرده و اظهار داشت: «الان زمان بسیار خوبی برای یک سفر خانوادگی است، اما قیمت آن بسیار بالا است. این سفر برای ما تقریبا ۲۰ هزار یوان (۲۹۰۰ دلار) هزینه داشت.»

یک باغ سنتی چینی و میراث فرهنگی جهانی در سوجوئو، استان جیانگ سو، روز شنبه حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ بازدید داشته است. به گفته وب سایت رسمی این باغ، تمامی بلیط های یکشنبه تا سه شنبه از روز شنبه فروخته شده بود.

دای بین، رئیس آکادمی گردشگری چین در مصاحبه اخیر خود با تلویزیون مرکزی چین گفت: انتظار می رود مسافران چینی در طول تعطیلات پنج روزه بیش از ۲۴۰ میلیون سفر داشته باشند که رشدی حدود ۱۰۴ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ – قبل از شیوع ویروس کرونا دارد. وی افزود که بازدیدها و سفرها بیش از ۱۲۰ میلیارد یوان درآمد حاصل از گردشگری ایجاد می کند که حدود ۸۳ درصد از درآمد گردشگری در مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ به دست آمده است.

سفرهای خارج از کشور نیز رونق زیادی دارد. بر اساس ارقام اداره ملی مهاجرت چین ، انتظار می رود میانگین روزانه تعداد ورودی و خروجی از بنادر مرزی چین در طول تعطیلات از ۱٫۲ میلیون نفر فراتر رود که دو برابر مدت مشابه سال قبل و تقریباً ۵۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ است.

پرتال آنلاین مسافرتی Trip.com در گزارش اخیر خود اعلام کرد که کاربران آن تمایل زیادی به سفرهای خارجی در طول تعطیلات نشان داده اند.

این گزارش می‌گوید که از ۲۰ آوریل، جستجو برای بلیط‌های پرواز خارجی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا