رونق بخش هوانوردی غیرنظامی چین نشانه چیست؟

جنب و جوش به بیشتر فرودگاه‌های چین بازگشته و این نشانه‌ای دلگرم‌کننده برای بخش هوانوردی غیرنظامی چین محسوب می‌شود؛ تحولی که ناشی از افزایش تقاضای برای سفر و احیای کلی اقتصادی است.

بر اساس اعلام «اداره هوانوردی غیرنظامی چین» (CAAC)،‌ مسافران طی ماه مه حدود ۵۱٫۷ سفر هوایی انجام دادند که ۹۴٫۸ درصد حجم سفرهای انجام شده در ماه مه ۲۰۱۹ به حساب می‌آید.

بازار مسافرت‌های هوایی داخلی احیاء شده است؛ جابجایی مسافر در مسیرهای داخلی در ماه مه امسال از سطح قبل از کرونا هم بالاتر رفت به گونه‌ای که شاهد افزایش ۲٫۶ درصدی نسبت به مه ۲۰۱۹ بود.

همچنین یک احیای قابل توجه در حوزه پروازهای بین‌المللی مشاهده شده است. شرکت‌های هواپیمایی چین پروازهای خارجی بیشتری را عملیاتی کرده‌اند تا پاسخگوی افزایش تقاضای حمل و نقل فرامرزی مسافران باشد.

طبق اعلام اداره هوانوردی غیرنظامی چین، تاکنون پروازهای مسافری بین‌المللی به ۶۱ کشور و منطقه باز شده و به حدود ۸۰ درصد سطح مدت مشابه سال ۲۰۱۹ رسیده است.

با از سرگیری پروازهای خطوط بین‌المللی، قیمت بلیط هم افت کرده است.

برای مثال، قیمت بلیط برخی مسیرهای پرطرفدار مثل چین به تایلند و ژاپن به زیر هزار یوان (۱۴۰٫۲۷ دلار) رسیده و در عین حال قیمت پرواز بین چین و آمریکای شمالی که قبلا به شکل سرسختانه‌ای گران بود شاهد کاهش قیمت قابل توجهی شده است.

صنعت هوانوردی غیرنظامی چین یکی از صنایعی بود که به دلیل پاندمی کرونا ضربه‌ای سخت به آن وارد شد اما این افزایش جدید در تقاضای سفر به جان گرفتن دوباره آن کمک کرده است.

طی سه ماه نخست امسال، شرکت‌ها و فرودگاه‌های بزرگ چین عموما از کسب سود یا کاهش ضرر خبر دادند. در میان اینها، جنب و جوش خطوط هوایی خصوصی هم به سودآوری بازگشته است.

«لین جی‌جیه» از کارشناسان ارشد بخش هوانوردی غیرنظامی می‌گوید: انرژی احیای بازار مسافرت‌های هوایی باعث تقویت اعتماد به نفس این صنعت شده است.

او با نگاهی خوش‌بینانه درباره چشم انداز صنعت هوانوردی غیرنظامی، پیش بینی کرد که این صنعت امسال سودآوری داشته باشد.

با توجه به نزدیک شدن پیک مسافرت‌های تابستانی (از جولای تا آگوست) انتظار می‌رود این روند احیاء بیش از پیش خود را نشان دهد. تخمین زده شده که روزانه حدود ۱٫۹۵ سفر هوایی طی دوره مذکور صورت گیرد. برخی آژانس‌های مسافرتی آنلاین همچنین یک افزایش محسوس را در رزرو بلیت برای گردشگری داخلی طی این دوره گزارش کرده‌اند.

«شیائو پنگ» محقق بیگ دیتای موسسه آنلاین خدمات مسافرتی «کونار» گفت: برآورد می‌شود مسافرت‌های آتی فصل شلوغ تابستان به یک نقطه عطف کلیدی برای صنعت هوانوردی غیرنظامی تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا