رایزنان فرهنگی ایران از ۶۰ کشور جهان در اراضی عباس‌آباد

رایزنان فرهنگی ایران از ۶۰ کشور جهان با هدف معرفی ظرفیت‌های منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه‌های مختلف در این منطقه حضور یافتند.

منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد میزبان دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و با حضور رایزنان فرهنگی ایران از ۶۰ کشور جهان بود.

این نشست با هدف معرفی ظرفیت‌های شهرداری تهران و به ویژه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اراضی عباس آباد برای رایزنی فرهنگی در سطح بین المللی یک مزیت و ظرفیت قابل دسترس محسوب می‌شود.

ظرفیت‌های گسترده اراضی عباس آباد

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور هدف از حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد،  ظرفیت‌های گسترده و در حال توسعه این منطقه دانست.

وی تاکید کرد: یکی از دلایل انتخاب منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برای حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز از اجلاس آشنایی با ظرفیت‌های مختلف اراضی عباس آباد است.

ایمانی پور گفت: این منطقه فرصت خوبی است برای گردشگران و میهمانان خارجی که با حضور در این مکان فرهنگی و دیدنی با تهران و حتی ایران بیشتر آشنا شوند.

وی تصریح کرد: هر زمان در این مجموعه حاضر  می‌شویم با یک اتفاق و رویداد توسعه‌ای و فرهنگی جدید مواجه می‌شویم و این را نشانه بالندگی و پویایی این منطقه است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اراضی عباس آباد برای رایزنی فرهنگی در سطح بین المللی یک مزیت و ظرفیت قابل دسترس محسوب می‌شود.

سید محمدحسین حجازی- مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز درباره ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این مجموعه توضیحاتی ارائه و تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی به کشورها اجازه می‌دهد که با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی خود به طور مستقیم بر توده‌های مردم و رهبران افکار تاثیر داشته باشند.

وی گفت: دیپلماسی فرهنگی فرایند موثری است که در آن فرهنگ یک ملت به جهان بیرون عرضه می‌شود و خصوصیات منحصر به فرد فرهنگی ملتها در سطوح دو جانبه و چند جانبه ترویج می‌یابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا