رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر کرج: صدای مردم شنیده نمی شود

نائب رئیس و رئیس کمیسیون نظارت وحقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: مطالبه مردم در اغلب مناطق کرج بویژه مناطقی با تمرکز جمعیت بالا در سطح جمع کردن زباله و فقدان سطل زباله و رفت و روب تنزل پیدا کرده است.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، مریم قهرمانی صارم در نطق پیش از دستور یکصد و شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر طی تذکری به شهردار با بیان اینکه متاسفانه کوتاهی، قصور و نادیده انگاشتن مردم هر روز در مجموعه شهرداری بیشتر نمایان میشود، اظهار داشت: عملکرد شهرداری بویژه در حوزه خدمات شهری و سازمان‌های زیر مجموعه این حوزه به نحوی است که مطالبه مردم در اغلب مناطق بویژه مناطقی با تمرکز جمعیت بالا در سطح جمع کردن زباله و فقدان سطل زباله و رفت و روب تنزل پیدا کرده أست.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: بازدید ها و ملاقات با همشهریان در شورا در محلات، تصاویر متعدد ارسالی تماس های مکرر شهروندان از محلات مختلف و آنچه به عینه قابل مشاهده است گویای ضعف شدید در ارائه خدمات روزمره و ذاتی شهرداری است
گویا تذکرات متعدد پیگیری های مکرر تغییری در وضع موجود ایجاد نکرده است .
قهرمانی به وضعیت معدود پارک های محلی در شروع فصل تابستان اشاره و تصریح کرد: به عنوان مثال پارک های محلی حسن آباد برای مردم و اهالی غیر قابل استفاده است، امکانات اولیه پارکها که با هزینه های ناچیز قابل ترمیم است مدتهاست به حال خود رها شده، وسایل بازی کودکان عمدتا غیر قابل استفاده و برای کودکان خطرناک است، رسیدگی به تاسیسات و مبلمان پارکها در حد صفر است.

رئیس کمیسیون نظارت وحقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: آقای شهردار بفرمایید به مردم، ساکنین و اهالی این محلات، چه پاسخی باید داد؟ بفرمایید ایراد کار کجاست که امروز دغدغه عضو شورا باید پیگیری وظایف تعریف شده و روزمره و دارای اعتبار مشخص شهرداری باشد.

قهرمانی تاکید کرد: شما به عنوان مقام اجرائی مدیریت شهری بفرمایید این وضعیت نابسامان ارائه خدمت به مردم در این سطوح که عرض کردم تا کجا باید ادامه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تماماً در حال عذرخواهی از مردم هستیم چون حق دارند صدایشان شنیده نمیشود مشکلات محلات همچنان باقی و البته در حال افزایش است مشکلاتی که نباید وجود داشته باشند.

قهرمانی یادآور شد: نسخه جمع آوری زباله برای منطقه ای مثل جهانشهر که تمرکز جمعیتی به مراتب پایین تر از حیدرآباد و حصارک دارد آیا در مناطق و محلات پرجمعیت میبایست یکی باشد.

وی افزود: یکی دیگر از بدیهات و وظایف ذاتی شورای که امروزموضوع آسفالت و تراکنش روکش معابر با تذکر حل بشود. بماند که هنوز کوچه های خاکی در محلات داریم و مناطق که به تازگی پروانه در آن محل صادر می شود.

قهرمانی انتقاد کرد: بعضاً درخواست آسفالت مناطق از سازمان عمران به هفت، هشت ماه میرسد ، فصل ترمیم تراش و روکش آسفالت است که متاسفانه انجام نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا