دو سال بعد از «دنج»؛ حسین ونکی با «آی با کلاه، آی بی کلاه» به نگارخانه بهارک برمی‌گردد

حسین ونکی، دو سال بعد از برپایی نمایشگاه انفرادی نقاشی «دنج» در سال ۱۴۰۰، «آی با کلاه، آی بی کلاه» را به نگارخانه بهارک می‌آورد.
به گزارش مشاور رسانه نگارخانه بهارک، نمایشگاه انفرادی نقاشی «آی با کلاه، آی بی کلاه» که شامل مجموعه آثار حسین ونکی هنرمند نقاش با بن‌مایه‌ کاریکاتور است، ساعت ۱۷ روز جمعه، ۱۷ آذر ماه سال جاری با حضور پدیدآورنده آثار در نگارخانه بهارک افتتاح می‌شود.
حسین ونکی متولد ۱۴ خرداد ماه ۱۳۳۷ در تهران است. او خط را مدتی نزد استاد عباس حاج آقا محمد آموخت و توانست در سال ۱۳۵۲، مقام نخست مسابقات خطاطی کل شمیرانات را به دست آورد. وی در سال‌های ۱۳۵۹ و ۱۳۵۸،  در رادیو مشغول به نویسندگی بود. در سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵، ویراستاری ادبی و تصویرگری نشر نی را بر عهده داشت. همچنین، حسین ونکی از پایه‌گذاران و افراد پیشرو در خط برجسته در ایران است. مضاف بر اینکه ایشان گروه مجسمه‌سازی آرش را به همراه استاد حسن ارژنگ نژاد و ابوذر ونکی در سال ۱۳۸۶ تاسیس کرد که از جمله آثار آنها می‌توان به «آرش کمانگیر» در کاخ موزه سعدآباد، «مرد آرزوها» در باملند، تندیس‌های «باغبان» و «رفتگر» در تهرانسر، تندیس «تیرانداز» دروازه فدراسیون تیروکمان و .. اشاره کرد.
گفتنی است؛ نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی حسین ونکی با عنوان «دنج»، در نیمه آذر ماه سال ۱۴۰۰، در نگارخانه بهارک برگزار شده بود و «آی با کلاه، آی بی کلاه» دومین نمایشگاه انفرادی وی در حوزه نقاشی به شمار می‌رود.
علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی می‌توانند برای تماشای تابلوهای نقاشی به نمایش درآمده در «آی با کلاه، آی بی کلاه»، از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روزهای شنبه، ۱۸ تا چهارشنبه، ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۲، به نگارخانه بهارک واقع در میدان ونک، ده ونک، کوچه شهید صابری، کوچه یکم، پلاک ۱ مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا