در ادامه بازدیدهای « چهارشنبه های محیط زیستی » در منطقه ۱۰ مطرح شد: افتتاح دو خانه محیط زیست در منطقه ۱۰

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه  بازدیدهای «چهارشنبه های محیط زیستی» از وضعیت محیط زیست منطقه ۱۰  بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ “حلیا سادات حسینی” در نظارت ستادی وضعیت محیط زیست منطقه ۱۰ اعلام کرد: با توجه به الویت  و‌سیاستگزاری  اداره کل محیط زیست در راه اندازی خانه های محیط زیست در سطح شهر تهران، افتتاح دو خانه محیط زیست در   منطقه ۱۰ را به فال نیک میگیریم و خوشحالیم که منطقه ۱۰ جزء اولین مناطقی است که این سیاست را در دستور کار خود قرار داده است.

حسینی در ادامه جلسه به افزایش سرانه گاز و آب در منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به دستورالعمل  تشکیل کمیته بهینه سازی مصرف در هر منطقه ، و افزایش سرانه حاملهای انرژی در این منطقه، تشکیل جلسات  روتین و به موقع می بایست از الویتهای محیط زیستی منطقه قرار گیرد.

وی با اشاره به موضوع  نظام مدیریت یکپارچه محیط زیست عنوان کرد: در سال جاری، نظام مدیریت یکپارچه محیط زیست به صورت بومی در اداره کل  شهرداری تهران در حال انجام است،ارزیابی فعالیتهای مناطق  توسط همکاران اداره کل و کارشناسان خودمناطق صورت  میپذیرد، و تا زمانی که هر منطقه تاییدیه استاندارهای مربوطه را نگرفته باشد، گواهینامه ای صادر نخواهد شد، که امیدواریم با این روند شاهد تحول روبه بهبود در حوزه محیط زیست شهر تهران باشیم.

مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران در پایان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد  مطلوب منطقه ۱۰ در حوزه محیط زیست ،  به نکاتی از قبیل : اجرای دستورالعمل پایش در حوزه عوارض آلایندگی اصناف ، اجرای طرح مدیریت سبز در سطح منطقه، نظارت دقیق بر چک لیست پیمانکاران ، اورهال کردن آبگرمکن های خورشیدی ، نگهداشت و  سرویس تجهیزات کاهنده انرژی در مناطق اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا