در آیین اختتامیه مسابقه نقاشی «آینده محیط زیستی شهرم» مطرح شد؛ حضور دانش آموزان در فعالیت هاى محیط زیستى به عنوان ارکان توانمندسازى در سطح جامعه مورد تاکید است

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: کلید رفع بحران‌های زیست‌محیطی در آموزش و اصلاح رفتار انسان با محیط پیرامونش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ «حلیا سادات حسینی» در آیین اختتامیه مسابقه نقاشی “آینده محیط زیستى شهرم” در جمع کودکان برگزیده این مسابقه با اشاره به اینکه یکی از نخستین مهارت‌ها و علایق کودکان نقاشی کردن است.گفت: باید آموزش را از همین نقطه آغاز کنیم به کودک یاد دهیم مداد و کاغذی که برای نقاشی کردن استفاده می‌کند چگونه ساخته می‌شود و به ازای آن‌چه تعداد درخت قطع می‌شود. تا با نتراشیدن بی‌رویه آنها به حفظ درختان و محیط زیست کمک کند.

وى با تاکید بر اینکه آموزش رفتارهای درست زیست‌محیطی باید از دوران کودکی فراگرفته شود تا تبدیل به یک باور ذهنی گردد اظهار داشت: برای اینکه نسل آینده ما دچار مشکلات امروز ما نشود باید رفتارهای درست محیط زیستى را در ذهن کودکانمان نهادینه کنیم و آموزش آنها را از دوران کودکی آغاز کنیم چرا که افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به اهمیت محیط‌‍‌زیست و لزوم حفظ آن کاری است که نیازمند برنامه‌ریزی و صرف وقت است تا تبدیل به یک رفتار مثبت شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران خطاب به کودکان حاضر در این مراسم گفت: حضور شما دانش آموزان در فعالیت هاى محیط زیستى به عنوان ارکان توانمندسازى در سطح جامعه مورد توجه ماست
شما همیاران محیط زیست هستید چرا که وقتی آگاهى شما بالا میرود نه تنها به حوزه محیط زیست در سطح کلان کمک مى کنید که نقش بسیار موثرى در آینده به عنوان پدران و مادران نسل بعدى براى حفظ محیط زیست خواهید داشت.

حسینى در پایان یادآور شد: مشکلات محیط زیستى که به دست انسان به وجود آمده است تماما نمی‌تواند با به‌کارگیری فناوری صرف حل شود و تغییرات در رفتار انسان مورد نیاز است بنابراین کلید رفع بحران‌های زیست‌محیطی در آموزش و اصلاح رفتار انسان با محیط پیرامونش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا