خبرنگاری مسئولیت آگاهانه اجتماعی است

خبرنگار و خبرنگاری، صرفاً یک واژه و یک شغل نیست، بلکه یک مسئولیت آگاهانه اجتماعی و یک تعهد صادقانه حرفه‌ای در قبال روشنگری افکار عمومی جامعه است.

سال‌هاست که با عزم جزم و همت بلند و با اتکاء به ذهن زلال و قلم اثرگذار و جریان‌ساز شما خبرنگاران فرهیخته در جهت تنویر افکار جمعی و آگاه‌سازی جامعه به حفاظت و صیانت از محیط زیست، گام برداشته‌اید.

شما اصحاب اندیشه و دانایی، دغدغه‌مندانه با قلم زدن و قدم زدن در سپهر پُر فراز و نشیب رسانه، بذر واژه‌ها را کاشته و پرچم آگاهی را افراشته‌اید و از طریق تبیین موضوع محیط زیست برای آحاد مختلف جامعه، حرکت در مسیر ارتقاء و بهبود مؤلفه‌های محیط زیستی را به عنوان مطالبه‌ای جمعی، برداشت کرده‌اید.

بدون تردید، تحقق این مهم، مدیون و مرهون مساعی و ممارست‌هایی است که در جایگاه یک خبرنگار متعهد و دغدغه‌مند برای خدمت به مردم و محیطی که در آن نفس کشیده و زیست می‌کنند، به عمل آورده‌اید و چه جایگاهی از این بالاتر و والاتر؟

فرا رسیدن روز خبرنگار را به شما همکارِ همراه و همدل، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون‌تان را در راه ایفای رسالت خطیر و حساس آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و استیفای حقوق مردمی که استحقاق برخورداری از زیستن در محیطی آرام، ایمن و سالم را دارند، از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

حلیا سادات حسینی_ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا