جلسه نظارت ستادی محیط زیست منطقه ۷ برگزار شد

📌در جلسه نظارت ستادی محیط زیست منطقه ۷ مطرح شد؛ ✔️آبادیان: برنامه های شهرداری در برقی سازی حمل و نقل عمومی دستاوردی ماندگار خواهد بود ✔️حسینی: درشهرداری تهران به دنبال تامین منابع آب پایدار هستیم

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بامداد امروز پنجم مهر ماه با حضور در منطقه ۷ از وضعیت محیط زیستی این منطقه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار؛  در این بازدید که “نصرالله آبادیان” شهردار منطقه ٧ و جمعی از مدیران منطقه حاضر بودند، “حلیا سادات حسینی” مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران ضمن بازدید از  پروژه ی زرین گلاب، گزارشی از وضعیت محیط زیستی این منطقه ارائه کرد.

✅ مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران در جلسه نظارت ستادی وضعیت محیط زیستی منطقه ٧ با تقدیر از فعالیت مدیران منطقه هفت در زمینه فعالیت های زیست محیطی گفت: تخصص و دیدگاه محیط زیستی مدیر ارشد مجموعه مبنای عملکرد منطقه هفت و تحولات مثبت صورت گرفته بوده است لذا  انتظار  می رود با همین نگاه موضوع را ادامه دهند تا شهرداری منطقه ۷ را به عنوان شهرداری نمونه در حوزه محیط زیست داشته باشیم .

✅ما در اداره کل محیط زیست به دستور شهردار تهران به دنبال تامین منابع آب پایدار هستیم و به دستور ایشان این موضوع را پیگیری می کنیم.

✅  در تامین منابع پایدار یکی از ارکان ، راه اندازی تصفیه خانه های محلی است و با توجه به اهمیت موضوعاتی مانند رعایت استانداردهای پدافند غیرعامل در ساخت و یا استفاده از تصفیه خانه ها به نظر میرسد فضا و این پتانسیل در منطقه وجود دارد که منابع پایدار آب در این منطقه تامین شود.

✅ در زمینه ساخت تصفیه خانه ها رویکرد اول ما استفاده از کارشناسان و مشاوران محلی برای تعیین محل و میزان حقابه است، چون اشرافی که آنها بر منطقه دارند فرایند کار را راحت تر پیش می برد. در رویکرد دوم بحث تاثیرگذاری و نتایجی هست که با ساخت این تصفیه خانه ها به آن خواهیم رسید.

✅  در ساخت ساختمان های اسکان کارگری باید رویکرد مدیریت سبز در دستور کار قرار داشته باشد و امیدوارم منطقه ۷،اولین ساختمان سبز اسکان گارگری را در شهر تهران داشته باشد.

✅امیدوارم با توجه به فعالیت مدیران منطقه ۷ در زمینه محیط زیست، این منطقه به عنوان منطقه نمونه محیط زیستی معرفی شود.

در این جلسه “نصرالله آبادیان” شهردار منطقه ٧ با تاکید بر رعایت موازین زیست محیطی به عنوان یک سیاست اصولی گفت: به نظر می رسد از نگاه تشریفاتی به محیط زیست عبور کرده ایم و علاوه بر مدیران و دست اندرکاران، هر شهروندی این ضرورت را احساس کرده است که محیط زیست را باید حمایت کرد.

✅امروز دیگر به خاطر برخی اتفاقات مثل تغییرات اقلیمی همگان متوجه شده اند که کره زمین از نظر زیست محیطی دچار مشکل شده است و تا برای حفظ محیط زیست وفاق حاصل نشود ، تلاش ها در این زمینه کارساز نخواهد بود.

✅ امیدوارم با فعالیت نهادهای مردم نهاد و احساس مسئولیت دولتمردان کشورهای جهان ، سیاست های کشورهایی که جهان را آلوده می کنند تغییر یابد و بی توجهی برخی قدرت ها به محیط زیست برای تولید بیشتر تغییر کند و امیدوارم جلوی سیاست های نادرست زیست محیطی در همه جای دنیا گرفته است.

✅یکی از سیاست های اصولی شهرداری تهران استفاده از خودروهای برقی در حمل و نقل عمومی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی است. این که شهردار محترم به این موضوع توجه کرده است و برنامه هایی مانند مثل برقی کردن حمل و نقل عمومی را مطرح کردند و این اتفاق مهمی است و به نظر می رسد به عنوان یک دستاورد در تاریخ این شهر ثبت خواهد شد.

✅وضعیت شهر تهران و تاب آوری آن در زمینه آلودگی هوا و شرایط زیست محیطی نامناسب است و خیلی از کارشناسان این را ناشی از مصرف سوخت فسیلی و احتراق ناشی از آن می دانند اگر برنامه هایی مانند برقی سازی خودروهای حمل و نقل عمومی اجرایی شود مشکلات شهر در زمینه آلودگی کمتر خواهد شد.

✅همکاران من در منطقه هفت اهتمام ویژه ای به استانداردهای زیست محیطی داشته اند و در همین راستا تلاش می کنیم ایستگاه های باقیمانده از خطوط شش و هفت در این منطقه تا پایان سال آینده بهره برداری شوند و حمل و نقل عمومی نقش بیشتری در ترددهای شهری داشته باشد. همچنین طرحی را در راستای مصوبه جدید شورای عالی شهرسازی مبنی بر «قرار گرفتن حمل و نقل عمومی به عنوان پایه تردد طرحی در منطقه هفت آماده و مصوب شده است.

✅ضریب نفوذ فاضلاب شهری به عنوان یک زیرساخت مهم زیست محیطی در منطقه ما شرایط خوبی دارد اما ما تلاش داریم این را به صد در صد برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا