جذابیت سرمایه گذاری در غرب چین و رکوردشکنی قراردادها

در پنجمین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری و تجارت غرب چین که روز پنجشنبه در شهر چونگ چینگ در جنوب غربی چین آغاز به کار کرد، مجموعا ۸۸ پروژه بزرگ با قراردادهای سرمایه گذاری به مبلغ ۲۹۰٫۷ میلیارد یوان (حدود ۴۱٫۵۵ میلیارد دلار آمریکا) امضا شد.

مبلغ قرارداد امسال رکورد جدیدی را ثبت می کند.

از این تعداد، ۸۴ پروژه با سرمایه گذاری ۲۸۵٫۴۲ میلیارد یوان در چونگ چینگ مستقر خواهند شد و از میان آنها، ۵۶ پروژه هر کدام بیش از یک میلیارد یوان، ۶۶٫۷ درصد از کل پروژه های قرارداد شده در چونگ چینگ را تشکیل می دهند.

این پروژه ها طیف گسترده ای از زمینه ها مانند وسایل نقلیه هوشمند با انرژی جدید، مواد پیشرفته، تجهیزات هوشمند، انرژی و فرآوری محصولات غذایی و کشاورزی را پوشش می دهند.

این نمایشگاه چهار روزه با مضمون «همکاری با غرب برای آینده ای روشن تر» بیش از ۹۰۰ شرکت از ۳۸ کشور و منطقه و ۲۶ منطقه استانی در سراسر چین را به خود جذب کرده است.

مالزی کشور مهمان افتخاری امسال و استان های سی چوان و گان سو استان های افتخاری مهمان هستند. نمایشگاه ها و انجمن هایی با موضوعات مختلف و فعالیت های تبلیغاتی در طول این رویداد برگزار می شود.

آمار منتشر شده توسط کمیسیون بازرگانی شهرداری نشان می دهد که در چهار نمایشگاه قبلی در مجموع ۹۴۵ پروژه با سرمایه گذاری کل ۱٫۶۶ تریلیون یوان امضا شده است.

یک انجمن آلمانی تحت عنوان ۳WINS ASSOC که به ترویج همکاری و توسعه شهری اختصاص دارد، و یک بنیاد صنعت سبز چین روز پنجشنبه به طور مشترک یک پروژه ۱۰۰ میلیون یوانی را امضا کردند. این پروژه در منطقه جدید لیانگ جیانگ در چونگ چینگ خواهد بود.

هانس جی فورنوف، معاون رئیس این انجمن، گفت که توسعه سریع صنعت فناوری پیشرفته، ساخت خودرو، و آموزش حرفه ای در چونگ چینگ، سازمان فوق را جذب می کند.

این پروژه یک مرکز نوآوری چین و آلمان با تمرکز بر بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد دیجیتال، خودروهای هوشمند با انرژی جدید، نوآوری سبز و تولید هوشمند خواهد ساخت. انتظار می رود که این پروژه به عنوان یک پلتفرم برای تقویت نوآوری های اقتصادی دیجیتال و همکاری های تجاری زنجیره تامین بین چین و آلمان عمل کند.

فورنوف گفت که تحت تاثیر شهرهای جذاب در منطقه غربی چین مانند چونگ چینگ و گوی یانگ و اشتیاق دولت های محلی و ساکنان مهربان قرار گرفته است که برای شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در اینجا بسیار جذاب است.

ویکتور روبتسوف، مدیر فروش چین در گروه بورس لندن، که در یک رویداد ترویج سرمایه گذاری در نمایشگاه شرکت کرد، گفت: «چونگ چینگ در تلاش است تا به یک مرکز مالی در منطقه غربی چین تبدیل شود و شرکت ما نسبت به این کلانشهر بسیار خوش بین است. اعتماد ما به گسترش حضور خود در چونگ چینگ و حتی منطقه وسیع تر جنوب غربی چین تقویت شده است.»

گوا تینگ تینگ، معاون وزیر بازرگانی چین، بر بازار وسیع، استعدادهای فراوان، منابع غنی و پتانسیل توسعه عظیم در منطقه غربی چین تاکید کرد. وی ابراز امیدواری کرد که این رویداد بتواند به شرکت های فراملیتی بیشتری کمک کند تا درک عمیق تری از منطقه غرب چین پیدا کنند و همچنین از این منطقه در بهبود خدمات و محیط تجاری آن حمایت کند.

یکی از مقامات شرکت بخش پنجم مهندسی ساخت و ساز چین، که قراردادی به ارزش یک میلیارد یوان برای ایجاد یک پایگاه سرمایه گذاری و عملیات امضا کرده است، بر مزایای قابل توجه چونگ چینگ در جذب سرمایه گذاری تاکید کرد. وی گفت: «چونگ چینگ به عنوان تنها شهرداری در منطقه مرکزی و غربی چین، نقشی حیاتی در توسعه مقیاس بزرگ در منطقه غربی ایفا می کند. در همین حال، این شهر در تقاطع کمربند و جاده و کمربند اقتصادی یانگ تسه قرار دارد که این امر باعث افزایش جذابیت آن می شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا