توانمندسازی تشکل های محیط زیستی؛راهبردی پایدار در ارتقاء فرهنگ محیط زیست

✅ در آستانه هفته تهران و به منظور افزایش تعاملات و همکاری های چند جانبه، دومین جلسه از سلسله نشست هم اندیشی تشکل های  محیط زیستی با حضور ” احمد قیومی” معاون استاندار و فرماندار شهر تهران، “سید احمد علوی” رئیس ستاد سمن های شهر تهران و عضو شورای اسلامی شهر، ” حلیا سادات حسینی ”  مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، “علیرضا رحمتی” مدیر کل محیط زیست شهر تهران و جمعی از معاونین فرمانداری تهران برگزار شد.

✅ “حلیا سادات حسینی” مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی و تشکر از  ستاد سمن ها بابت تشکیل جلسه، به اهمیت حضور تشکل های مردم  نهاد در کنار بدنه دولتی پرداخت.

✅ برای من حضور تشکل های مردم نهاد از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است ، چرا که بی شک مشارکت  و همراهی شما عزیزان در احصاء چالش ها و معضلات محیط زیستی شهر تهران، منجر به نتیجه گیری خوب و بیشترین اثربخشی در این زمینه خواهد بود.

✅ کلان شهر تهران با تمام چالش ها و معضلات محیط زیستی خود، هنوز هم از ذخایر منابع طبیعی خوبی برخوردار است که زبانزد خیلی از شهرهای دنیاست. لذا اهمیت به آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی از عوامل اصلی حفظ محیط زیست است و باید این فرهنگ به تمام اقشار جامعه تسری پیدا کند تا تک تک افراد جامعه در قبال محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

✅ مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت توانمند سازی تشکل های مردم نهاد محیط زیستی به عنوان راهبردی پایدار در افزایش و ارتقاء فرهنگ محیط زیستی کشور تاکید کرد و گفت: توانمندسازی ساختاری، تخصصی، نهادهای مردمی محیط زیست نه تنها خواسته آنها که خواسته ما نیز هست  و در این راستا از هر اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.
✅انجمن ها و تشکل های مردم نهاد  را بازوان توانمند در اجرای برنامه های مختلف هستند و  امیدواریم به سمتی برویم که بتوانیم بیشتر از حضور و نقطه نظرات شما عزیزان در موضوعات محیط زیست شهر تهران استفاده کنیم.

✅ بنابر این گزارش موضوعاتی از قبیل آلودگی ها شامل آب، خاک ، هوا ، صوت  و نور ،فاضلاب، پسماند توسعه انرژی های تجدید پذیر، مصرف بهینه انرژی و وضعیت رود دره ها از سوی تشکل های مردم نهاد به عنوان دغدغه های اصلی محیط زیستی شهر تهران مطرح و بررسی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا