تعاونی های البرز پیشگام در توسعه و رشد اقتصادی کشور /تعاونگران برای مشارکت در امور استان، طرح و ایده بدهند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تعاونی‌ها و فعالان این حوزه با توجه به نوع فعالیت خود،نقش موثری در تولید، جذب سرمایه‌گذاری و اشتغال در راستای شعار سال می توانند داشته باشند و به نوعی اجرا کننده جهاد اقتصادی را ایفا می کنند.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، مجتبی عبداللهی در نشست مشترک با تعاونگران و اعضای اتاق تعاون استان البرز که شامگاه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ که با هدف بررسی توانمندی های بخش تعاون برای تحقق مشارکت مردم در اقتصاد برگزار شد، افزود: تعاونی‌ها و فعالان این حوزه با توجه به نوع فعالیت خود،نقش موثری در تولید، جذب سرمایه‌گذاری و اشتغال در راستای شعار سال می توانند داشته باشند و به نوعی اجرا کننده جهاد اقتصادی را ایفا می کنند.

وی افزود: امروز نیز با توجه به سخنان تعاونگران و شناخت بیشتر توانمندی های تخصصی آنان در استان البرز، می شود گفت، ما در استان می توانیم پیشگام در بسیاری عرصه های اقتصادی باشیم و در آینده نیز با همبستگی و تعامل بیشتر با یکدیگر، بهتر از گذشته در این حوزه نقش‌آفرینی خواهند کرد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: تعاونی ها در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، نقش موثری دارند.

نماینده عالی دولت در البرز با بیان این که، مشارکت مردم در امور، منشا اثر بوده، اذعان کرد : با شناختی که از تعاونی ها و تعاونگران و فعالان اقتصادی دارم، لازم می دانم فرصت ها را غنیمت شمرده و دست در دست هم دهیم و از این فرصت ها بهره کافی را ببریم.
استاندار البرز همچنین تصریح کرد: تعاونی ها می توانند حلقه وصل مردم با تولیدی که از اتاق مطالبه کرده، باشند. بدین معنا که تعاونی ها می توانند به موضوع مهم مشارکت مردم در تولید نقش کلیدی ایفا کنند.

«اشراف تعاونی ها برتوانمندی های بالقوه خود امری ضروری است»دیگر موضوع مورد اشاره استاندار البرز بود که عنوان کرد: تعاونی ها می توانند در جهش تولید با حضور و مشارکت مردم نقش اصلی را ایفا کنند. لذا باید پیشنهاد و ایده های خود را در قالب اجرایی و عملیاتی شدن آن ارائه دهند تا ما بتوانیم نقطه عطف ایده ها در اجرایی شدن آنها باشیم.

عبداللهی همچنین گفت: ما از تعاونی ها انتظار داریم در راستای تحقق شعار سال و مطالبه گری مقام معظم رهبری ، جهش تولید ویژه ای در استان آنهم در ابعاد مختلف داشته باشیم.

استاندار البرز گفت: با تمام توان از تعاونگران و تعاونی ها حمایت می کنیم و برای حل موانع و مشکلات آنها اقدامات لازم را در دستور کار قرار می دهیم.

در ادامه عبدالله دارایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: حضور استاندار محترم در اتاق تعاون البرز آنهم با این ظرفیت و پتانسیل از توانمندی های تعاونگران و فعالان اقتصادی مایه مباهات است و باید از حضورشان بهره لازم را در پیشبرد اهداف اقتصادی استان ببریم.

دارایی تصریح کرد: ما در حوزه کاری خود، حمایت کافی و وافی را خصوص مطالبات تعاونگران خواهیم داشت و پا به پای عزیزان گام برمی داریم. تاکنون نیز چنین بوده و نگذاشتیم در امور تعاونی ها خلل و تعویقی ایجاد شود. هرچند شرایط فعلی کشور ما را درگیر خود کرده و تا حدودی دست وپای تسریع در انجام امور را بسته نگه داشته است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی البرز در خصوص مسکن کارگری اشتهارد و اهمال کاری صورت گرفته گفت: تمام توان خود را برای جلوگیری از بروز مشکلات انجام دادیم اما این که از سوی سازمان کوتاهی شد و به تعهد خود عمل نکردند امری مشهود است. لیکن امروز در حضور استاندار می توان مجدد برای احقاق حق مسکن کارگری اشتهارد مطالبه گری کرد واین جلسه به خروجی خوبی در خصوص ساماندهی به مطالبات تعاونگران و تعاونی ها، منتج شود.

عبداللهی در ادامه این برنامه افزود: مشارکت مردم، رونق تعاونی ها را پررنگ می کند. چرا که مهم ترین بخش اقتصاد تولید است که بخش تعاون نیرو محرکه این موضوع است که باید توجه ویژه ای به تعاونی ها و مسائل پیرامون داشت.

«قانونی ترین روکشی که برای مردم تعریف شده بخش تعاون است» جمله ای بود که مدیر کل تعاون کار و اموراجتماعی البرز به آن اشاره کردو تصریح کرد: ما باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم و مشارکت مردم را به عنوان مطالبه گری در بخش تعاون افزایش دهیم و قطع به یقین ما نیز در کنار شما هستیم.

همچنین مختاری رییس اتاق تعاون استان البرز نیز در نشست اظهار کرد:نقش تعاونی ها در توسعه اقتصادی و به تبع آن فرهنگی و اجتماعی راه گشای بسیاری از مشکلات و موانع می تواندباشد و استان البرز از این حیث از ظرفیت بالایی برخوردار است اما به نوعی مغفول مانده است که نیاز است از حضور استاندار محترم در اتاق تعاون مطالبه های معقول تعاونگران را به بهترین شکل بهره لازم را برد.

مختاری افزود: نکته عطف تعاون همان مشارکت و همیاری مردم است که با این نوع بینش می توان مردم را در برابر سختی ها در صحنه نگه دارد و اراده ی آنان را در اموری که مربوط به خود آنان است عینیت بخشد.

وی تصریح کرد: تعاون زمینه ساز یگانگی و وحدت در میان اقشار مردم آنهم به منظور خلق ایده های نو و تولیدات بیشتر در راستای توسعه و رشد اقتصادی است.

مختاری در بخش دیگری به مطالبات اتاق در خصوص مسکن کارگری اشتهارد، تعیین تکلیف تعاونی ها از جمله تعاونی های مصرف تولید برق، آب، پست، مخابرات که در حال حاضر بدون استفاده مانده اند، مکان ، نیروی انسانی، هزینه و تسهیلات جهت تعاونی ها، تعیین تکلیف فروشگاه های زنجیره ای تعاون…نیز اشاره کرد.

در حاشیه این جلسه تعاونگران به بیان نقطه نظرات ، پیشنهادات و ارائه گزارش عملکردی خود به منظور شناساندن توانمندی و ظرفیت های موجود خود پرداختند که منجر به مصوباتی در خصوص پیگیری از سوی نماینده عالی استان شد که از جمله این مصوبات :
#برندسازی تولیدات مختص استان البرز
#تقویت روستابازار وجانماییو احداث ۲۱ نقطه جهت فروشگاه های دائمی محصولات البرز تحت عنوان فروشگاه های روستا بازار بصورت BoT
#احیا بومگردی
#ثابت کردن بازار تولیدات روستایی البرز
#درخواست سازمان تعاونی توسط اتحادیه دامداران در خصوص واردات ۳۰%نهاده دامی استان با مجوز وزارت جهاد جهت تخصیص ارز مکاتبه این مهم توسط مصدقی با استاندار البرز به آقای نیکبخت وزیر جهاد
#تسهیلات ویژه کم بهره در پایانه
#آقای عطری رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ورییس شرکت تعاونی مدیریت و توسعه صادرات استان البرز پیشنهاد میز روسیه و سرزمین شترمرغ ، ایجاد فضای سبز در زمین های شور غیر قابل کاشت
#احداث کیوسک سلامت در مترو
#واردات گندم و تبدیل آن به آرد در ساوجبلاغ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا