تحریم‌های آمریکایی تروریسم اقتصادی است

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در عمل با این جنگ اقتصادی دست به تروریسم اقتصادی زده‌اند و اسم آن را تحریم گذاشته‌اند، گفت: این مسئله را خود آمریکایی‌ها هم به خوبی می‌دانند و این اثبات‌کننده دروغ بودن ادعاهای حقوق بشری آمریکا و حمایت آنها از ملت ایران است.
حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص دلایل اعتیاد آمریکا به تحریم علیه ایران و تناقض رفتاری آنها در ادعای حمایت از مردم ایران با اعمال این تحریم‌های ظالمانه گفت: تحریم‌ها در چارچوب جنگ ترکیبی معنا و مفهوم پیدا می‌کند و جنگ اقتصادی در کنار جنگ اطلاعاتی، روانی، نظامی و سیاسی بخش شاخص جنگ هیبردی یا ترکیبی است که در قالب تحریم‌ها انجام می‌شود.
کنعانی مقدم بیان کرد: برخلاف ادعای آمریکایی‌ها که مدعی حقوق بشر و حمایت از ملت‌ها هستند تحریم‌ها علیه ایران کاملا نشان داده این مردم ایران هستند که هدف جنگ اقتصادی آمریکا قرار گرفته‌اند و در وضعیتی که کشور نیاز به توسعه، ایجاد زیرساخت‌ها و کاهش تورم دارد آمریکایی‌ها در عمل با این جنگ اقتصادی دست به تروریسم اقتصادی زده‌اند و اسم آن را تحریم گذاشته‌اند.
کنعانی مقدم درباره ضرورت تبیین این شیوه و رویکرد رفتاری ریاکارانه آمریکایی‌ها در قالب جهاد تبیین گفت: نخبگان، رسانه‌ها و صاحبان تریبون باید در عرصه جهاد تبیین ورود پیدا کرده و استانداردهای دوگانه دشمنان را نقش بر آب کردند. همین آمریکا در حالی که دم از حقوق بشر می‌زند، مانع از ارسال کمک و امدادرسانی سایر کشورها به زلزله‌دگان سوریه می‌شود. این نشان می‌دهد که حقوق بشر ابزاری برای سلطه بیشتر آمریکایی‌ها است و واقعا آنها دلسوز مردم و حقوق بشر نیستند.
این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: به نظر می‌رسد عملکرد آمریکا و کشورهای غربی باید بیشتر از سوی رسانه‌ها برای افکار عمومی تبیین و تشریح شود تا ثابت شود که دلسوزی‌های آمریکایی‌ها فریبی بیش نیست و تنها ابزاری برای توسعه سلطه خود بر جهان است.
کنعانی مقدم درباره نوع سیاست و مواجهه آمریکا با مسئله فلسطین و ظلم به این ملت مظلوم گفت: تاریخ ۷۰ ساله اشغال فلسطین نشان می‌دهد که آمریکا و انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ایجاد و حمایت از رژیم صهیونیستی را در کنار چشم بستن از جنایات جنگی، نژادپرستی، کودک‌کشی و اشغالگری اسرائیل را در دستور کار خود قرار داده‌اند و این حکایت از این دارد که رژیم صهیونیستی با لابی‌هایی که در آمریکا و اروپا دارد در عمل هیچ مانعی را در مقابل جنایات خود نمی‌بیند و لذا به راحتی به اشغالگری خود علیرغم قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل برای جلوگیری از شهرک‌سازی ادامه می‌دهد.
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با دفاع از صهیونیست‌ها شریک جرم اسرائیل در جنایات علیه ملت فلسطین هستند و تا زمانی که از این رژیم غاصب و جنایتکار دفاع و علیه ملت فلسطین اقدام می‌کنند قاعده بر این است که مبارزه و مقاومت تنها راه نجات است و نباید لحظه‌ای به انواع و اقسام طرح‌های به اصطلاح صلح و سازش اعتماد کرد و تجربه هم نشان داده مقاومت به تعبیر رهبر معظم انقلاب هزینه بسیار کمتر از سازش و دستاوردهای بیشتری از آن دارد و بخشی از دلایل فشارها و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و محور مقاومت عقب‌نشینی از این راهبرد اصیل قرآنی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا