بیمه های اجتماعی آینده افراد را تضمین می کنند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پوشش بیمه‌های اجتماعی از فقر سالمندی جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار….، در حاشیه برگزاری جلسه قرارگاه اجتماعی استان البرز، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با استانداری البرز با حضور بیت‌الله برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مجتبی عبداللهی؛ استاندار البرز به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است همکاری مشترکی بین دو مجموعه جهت معرفی صندوق و پوشش افراد جدید انجام شود.

برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اهمیت حوزه اجتماعی اظهار کرد: بیمه‌های اجتماعی اهمیت بسیاری در حوزه اجتماعی محسوب می‌شوند و آینده افراد را تضمین می‌کنند و بیمه‌های اجتماعی جلوی فقر سالمندی و سایر آسیب‌ها را می‌گیرند.
وی با اشاره به فلسفه تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از مسئولان این صندوق را نمی‌شناسند و بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی همه باید تحت پوشش بیمه همگانی قرار بگیرند و زمان شکل‌گیری این صندوق مربوط به سال ۱۳۸۴ است.
برقراری با اشاره به فعالیت صندوق‌ها و سازمان‌های متعدد بیمه‌ای در کشور گفت: مجموعه‌هایی از جمله سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی را داریم که در اینگونه صندوق‌ها بیمه اجباری است ولی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کار به این شکل نیست و بیمه به صورت اختیاری است.

وی در خصوص جامعه هدف صندوق گفت: کشاورزان، روستاییان و عشایر و البته هموطنان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار بگیرند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه دولت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان کارفرما محسوب می‌شود، افزود: دولت سیزدهم در این دوره حمایت‌های خوبی را از صندوق داشته است.
وی  افزود: افراد تحت پوشش در این دوره نسبت به دولت‌های گذشته قابل مقایسه نیست و حمایت دولت بی‌نظیر بوده است.
برقراری با اشاره به اینکه جامعه هدف این صندوق جمعیت ۳۰ میلیون نفری را می‌توانند تشکیل بدهند، تصریح کرد: این صندوق پس از سازمان تامین اجتماعی بزرگ‌ترین صندوق بیمه‌ای محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری به شرایط سنی جهت قرار گرفتن زیر چتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره  و اذعان کرد : داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال برای این بیمه لازم است. همچنین در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق قرار دارند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: در این صندوق نقل و انتقالات سوابق از سازمان تامین اجتماعی به صندوق و بالعکس امکان‌پذیر است.

وی افزود: یکی از مولفه‌های تحقق عدالت اجتماعی، گسترش چتر بیمه‌ای است.

برقراری گفت: در استان البرز ۱۶ و ۱۷ هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند، در حالی که ظرفیت در این استان بالغ بر ۵۰ هزار نفر است که امیدواریم با همکاری قرارگاه اجتماعی استان این افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار بگیرند.

برقراری با اشاره به ظرفیت و پتانسیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: وزارت رفاه، وزاتخانه‌ای است که ۷۰ الی ۸۰ درصد مردم با این مجموعه و البته زیر مجموعه‌های آن از جمله بهزیستی، تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و … ارتباط دارند.

این مقام مسوول تصریح کرد: اگر نتوانیم این افراد را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار بدهیم در آینده با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو خواهیم بود که درنهایت این مشکلات به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد برمی‌گردد و چون این نهاد نیز توان پذیرش بیش از ظرفیت خود را ندارد در نهایت این افراد تبدیل به آسیب اجتماعی می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: پایین‌ترین سطح پرداختی این بیمه ۵۰ هزار تومان و بالاترین حق بیمه ۱۳۳ هزار تومان است که در این زمینه نیز دولت ۲ برابر حق بیمه را به صندوق پرداخت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا