بیانیه دبیر مجمع نظام مسائل استان تهران به مناسبت روز جمهوری اسلامی 

۱۲ فروردین، یک روز ملی و نمادی از وحدت و انسجام میان ایرانیان است.
این روز مهم برای ما حکم غدیر دارد و تکمیل کننده انقلاب امام خمینی(ره) است.
در روز ۱۲ فروردین، “جمهوری اسلامی” توسط مردم با رای بالا برگزیده شد. نظامی که در آن دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت هر دو با هم لحاظ می‌شود. حکومتی که سبقه تاریخی ندارد و از روی الگوی حکومت نبوی و علوی اقتباس شده است. حکومتی که، ولی فقیهی مجتهد به دور از هوا و هوس، زمام امور آن را بر عهده دارد.
در روز پربرکت ۱۲ فروردین که روز جمهوری اسلامی ایران نامیده شده است، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت.
شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. این شعارها، حکومتی را پایه ریزی می‌کرد که عدالت اسلامی، از هدف‌های والای آن بود.
بی تردید رفراندوم ۱۲ فروردین در تمامی دنیا بی نظیر بود. از آن زمان تا به امروز حتی زمانی که کشور درگیر جنگ بود، هیچ انتخاباتی به تعویق نیفتاد و همیشه مردم دولت ها و شخصیت های مسئول کشور را انتخاب می کنند و این همان معنای مردم سالاری دینی است.
اکنون در حالی به استقبال یوم‌الله ۱۲ فروردین‌ ماه می‌رویم که رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال ۱۴۰۳ را به عنوان سال “جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری کرده‌اند.
این شعار بی‌تردید، نقشه راهی روشن برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و توسعه کشور به شمار می‌آید.
روح الله جبرائیلی_ دبیر مجمع نظام مسائل استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا