به بهانه روز روانشناس و مشاور، ۹ اردیبهشت؛ سلامت روان بخشی مهمی از زندگی است

بیش ۱۷۷ هزار نفر از خدمات روانشناسی در مراکز بهداشت استان البرز در سال گذشته بهره مند شوند.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، دکتر شهرام صیادی ، رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به مناسبت نهم اردیبهشت ماه ، روز روانشناس و مشاور گفت: سلامت روان بخشی مهمی از زندگی است و در زندگی تاثیر بسیار مهم و مثبتی دارد. علاوه بر بعد جسمانی به بعد روحی و معنوی هم تاثیر می گذارد و توجه به سلامت روان خانواده هم اندازه سلامت جسمانی خانواده مهم است
وی ادامه داد: مراکز و پایگاه های بهداشتی استان آماده ارایه خدمات رایگان سلامت روان به همه افراد خانواده است و در سال گذشته به بیش از ۱۷۷ هزار نفر خدمت روانشناسی ارایه شده است.
رییس دانشگاه ادامه داد: در سال گذشته به همت روانشناسان مراکز بهداشتی استان بیش از ۵۱ هزار بیمار دارای اختلالات روانپزشکی و بیش از ۲۲ هزار نفر در سو مصرف مواد مخدر و بیش از ۷ هزار مورد خشونت خانگی شناسایی و تحت پیگیری و درمان قرار گرفتند.
دکتر صیادی ضمن تبریک روز روانشناس از فعالیت ها و تلاش های خالصانه فعالان این عرصه تقدیر کرد و خاطر نشان کرد : البرز نشینان می توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه بهداشتی محل سکونت خود از خدمات رایگان سلامت روان و روانشناسی در حوزه های مختلف اختلالات روانی ، افسردگی ، اضطراب، فرزند پروری ، خانواده ، روابط اجتماعی ، تحصیلی ،خشونت های خانگی ، اعتیاد و … بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا