برگزاری آیین افتتاحیه زورخانه ده ونک با حضور مسئولان شهری پایتخت و پیشکسوتان ورزش باستانی

در آستانه گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، آیین افتتاحیه زورخانه ده ونک با حضور چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران(علیرضا نادعلی، مهدی بابایی و خانم شمس احسان)، اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش و تندرستی شهرداری تهران، محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۲، جوانی شهردار منطقه ۳،سیدمحمدی تولیت امامزاده قاضی الصابر(ع)، جمعی از مسئولان شهری پایتخت، پیشکسوتان ورزش باستانی و شهروندان برگزار شد.

به گزارش خبر مهم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، حمید جوانی شهردار منطقه ۳ به دیدار مقام معظم رهبری با قهرمانان ورزشی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب درخصوص توجه و تقویت ورزش باستانی به مسئولین تاکید ویژه ای داشتند.

جوانی، یکی از اهداف مدیریت شهری در این دوره را تقویت و توجه به حوزه ورزش برشمرد و افزود: در طی دو سال گذشته در شنبه های امید و افتخار، مجموعه های ورزشی فرهنگ و ملل و قاضی الصابر(ع) در محلات زرگنده و ده ونک و بهسازی زمین های چمن مصنوعی در محلات به بهره برداری رسیده است.

شهردار منطقه ۳ افزود: در زمینه توسعه و بهسازی فضاهای ورزشی در سطح این منطقه اتفاقات مثبتی رقم خورد که از آن جمله می توان به بازسازی زورخانه ده ونک اشاره کرد که با قدمتی بیش از نیم قرن از سرمایه های فرهنگی این محله محسوب می شود و جز‌ِ معدود زورخانه هایی است که مالک آن مردم محله هستند.

جوانی با بیان اینکه زورخانه ده ونک با مشارکت اهالی این محله قدیمی به بهره برداری رسیده، گفت: فصل جدید حیات و فعالیت این زورخانه کهن پایتخت را که بنام مبارک قمر بنی هاشم (ع) مزین شده است به فال نیک می گیریم و این شب به یادماندنی را در خاطره جمعی مردمان شریف دیار فرهنگ و ملل برای همیشه ثبت و ضبط خواهیم کرد.

شهردار منطقه ۳ تاکید کرد: ورزش باستانی یک ظرفیت بالفعل و واقعی است که می تواند مباحث ورزشی و فرهنگی را توامان با یکدیگر تامین کند و این تمایز ورزش زورخانه ای با سایر ورزش هاست.

شهردار منطقه ۳ به حمایت های مجموعه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص بهره برداری از مجموعه ورزشی و فرهنگی امامزاده قاضی الصابر(ع)، بازسازی و احیای زورخانه ده ونک، آغاز عملیات عمرانی کتابخانه ده ونک و سرای محله مختص این محله اشاره کرد و افزود: با همکاری و کمک های اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ارشد شهرداری تهران گام های بلندی جهت افزایش سرانه فرهنگی و ورزشی در این منطقه برداشته شده است.

همچنین جوانی ابراز امیدواری کرد که عملیات عمرانی کتابخانه ده ونک تا پایان سال جاری به پایان برسد و ساکنین این محله نهایت بهره از این فضای فرهنگی را داشته باشند.

شهردار منطقه ۳ همچنین از آغاز عملیات عمرانی سرای محله ده ونک خبر داد و ابراز داشت: طبق پیش بینی های انجام شده، این مجموعه بصورت چند وجهی جهت استفاده شهروندان تعریف شده است.

اجرای سنتی ورزش زورخانه ای، اجرای حماسی مرشد میرزاعلی، اجرای آیینی صابر خراسانی و مراسم اهدای یادبود از جمله ویژه برنامه های آیین افتتاحیه زورخانه ده ونک بود.

در پایان این آئین ، اهالی محل و زورخانه از زحمات اعضای شورای اسلامی حاضر در جلسه، حمید جوانی شهردار، محمود افراخته معاون امور اجتماعی و فرهنگی، رضا ولیزاده معاون مالی و اقتصاد شهری ، مهدی مسیبی شهردار ناحیه ۱ و دیگر مسئولین شهری که در نوسازی زورخانه ده ونک نقش داشتند تقدیر بعمل آوردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا