اهتزاز پرچم حرم‌های متبرکه شهدای کربلا در بلندترین نقطه تهران

پرچم‌های متبرک عتبات عالیات طی مراسمی با حضور مهمانان داخلی و خارجی در برج میلاد به اهتزاز درآمد.

این مراسم با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، رییس سازمان تبلیغات و نمایندگان عتبات عالیات در مجموعه گنبد آسمان برج میلاد برگزار شد.
در این آیین ۸پرچم از ۸عتبه کشورهای ایران عراق و سوریه در مرتفع‌ترین سازه تهران برافراشته شد.

محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: امروز شاهد حضور خدام و نمایندگان حرم‌های اهل بیت در تهران بودیم و پرچم عتبات به آن انتقال داده شد تا در مرتفع‌ترین نقطه تهران برافراشته شود و همه به عنوان یک خانواده از نور این پرچم‌ها برخوردار شویم. به گفته توکلی زاده این پرچم‌ها به صورت دائم در مجموعه گنبد آسمان برج میلاد خواهند بود.
معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره راهپیمایی جاماندگان حسینی گفت: این مراسم یک قدمتی در تهران پیدا کرده و با محور سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران این سنت ایجاد شده و ادامه یافته است. ستاد این آیین نیز شکل گرفته که شعار آن «حیاتنا حسین(ع)» است تا ذیل این شعار پویش زندگی حسینی را در پایتخت با تمرکز بر مخاطب نوجوان و جوان برگزار کنیم.
محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: حکایت ما فقط دلدادگی به حضرت حسین و عزاداری برای ایشان نیست که دریافت پیام حسینی است. ما در اربعین یک خانواده‌ایم و با صدای بلند به دشمنان اسلام اعتراض می‌کنیم.
همچنین در بخش دیگری از آیین اهتزاز پرچم عتبات عالیات در تهران، نصیر عبدالله، سفیر عراق گفت: پرچم اهل بیت در کشورهای اسلامی برافراشته شده است. در نظام‌های سابق این راهپیمایی ممنوع بود اما طی سالهای اخیر شاهد حضور پرشور محبان در مسیر اهل بیت و کربلا هستیم. از همه می‌خواهیم با حضور خود در مسیر اربعین در شرایط گرمای هوا به موقع حاضر شوند. تشکر می‌کنیم از جمهوری اسلامی برای حمایت و همراهی در این زیارت که همت دارند برای برگزاری بهتر این راهپیمایی و خدمت رسانی به زائران.

این ۸ پرچم شامل پرچم حرم امام حسین، پرچم حرم حضرت عباس، پرچم حرم حضرت علی«ع»، پرچم حرم کاظمین«ع»، پرچم حرم عسکریین«ع»، پرچم حرم اما رضا«ع»و پرچم حرم حضرت زینب«س»و پرچم حرم حضرت معصومه«س»است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا