امام جمعه کرج؛ تکریم کارگر تکریم خداست/مشارکت مردم در اقتصاد باید به خوبی تبیین و هدایت شود

در آستانه یازدهم اردیبهشت‌ماه روز جهانی کار و کارگر، جمعی از کارگران و نمایندگان تشکل‌های کارگری و مدیران جامعه کار و کارگر استان بعدازظهر روز شنبه (هشتم اردیبهشت‌ماه) با حضور در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله علیه) دفتر نماینده ولی‌فقیه در البرز و امام‌جمعه کرج با حضرت آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه ضمن تبریک این ایام که به نام کارگر نامگذاری شده،اظهار کرد:, تکریم کارگر تکریم خداست زیرا خدای تعالی اولین کارگر عالم هستی است.

امام جمعه کرج در ادامه با تأکید بر اینکه ۱۴۰۰ سال پیش دین اسلام جایگاه و اهمیت ویژه‌ای را برای کارگران قائل شده است و هنوز به خوبی به آنها پرداخته نشده است، گفت:در فرهنگ دینی ما که برآمده از قرآن و عترت است، آیات و مجموعه روایات فراوانی در رابطه با بحث کار، کارگر و کارفرما آمده است که این نشان از اهمیت حفظ عزت و کرامت کارگران در دین اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدارهای متمادی با کارگران و جامع دانستن بیانات ذکر شده تصریح کرد: امور مشارکت مردم در اقتصاد باید به خوبی تبیین و هدایت شود.

امام جمعه کرج در ادامه به ذکر بعضی از موانع رشد تولید در کشور پرداخت و گفت: نتیجه چنین موانعی چون قوانین دست و پاگیر اداری ، عدم توزیع عادلانه ،وارادت بی رویه و.. تورم و نبود امنیت شغلی برای کارگران خواهد بود.

وی در پایان ضمن قدردانی از مجموعه کارگری استان از هم افزایی و همگرایی این بخش تشکر کردو افزود: مطالبات عزیزان در جلسات مختلف به مسئولین کشوری و استانی انتقال و پیگیری خواهد شد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه عبدالله دارایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز و تعدادی از کارگران و نمایندگان تشکل‌های کارگری و مدیران جامعه کار و کارگر استان به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا