«الهه نوبخت» داور هجدهمین جشنواره بین‌المللی «فیلم‌های شرقی» ژنو‌ در سوییس شد

منصور جهانی ـ «الهه نوبخت» تهیه‌کننده و پخش‌کننده بین‌المللی سینما، یکی از داوران بخش مسابقه «فیلم کوتاه» در هجدهمین دوره جشنواره ‌بین‌المللی «فیلم‌های شرقی» ژنو در کشور سوئیس خواهد بود.

به گزارش علیرضا نیاکان، فیلم بلند مستند «دروازه رؤیاها» DREAMS’ GATE به تهیه‎کنندگی او نیز در بخش مسابقه «فیلم‌های بلند» این دوره از جشنواره ‌بین‌المللی «فیلم‌های شرقی» ژنو Geneva حضور دارد.
«الهه نوبخت» ماه گذشته در بازار جشنواره فیلم کن Marché du Film در سال ۲۰۲۳، به عنوان یکی از ده تهیه‌کننده برتر با آینده‌ای نویدبخش، در سینمای جهان معرفی شد.
او همچنین پیش از این، داور جشنواره‌های بین‌المللی فیلم «فیفوگ» Fifog در سوئیس، جشنواره بین‌المللی فیلم «مذاهب امروز» Religion Today در ایتالیا، جشنواره بین‌المللی فیلم «منا» MENA در هلند، ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زنان‌» بیروت BWFF در لبنان و دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «فولکس» FOLCS در آمریکا نیز بوده است.
«خانه خاموش»، «روز سیب»، «دروازه رؤیاها» و «دلبند» از جمله آثار او در حوزه تهیه‌کنندگی است.
هیأت انتخاب جشنواره بین‌المللی «فیلم‌های شرقی» ژنو اعلام کرده‌اند: در سال‌های اخیر، بسیاری از مردم که بر اساس دشواری زندگی ناامید شده‌اند، از رؤیاپردازی دست کشیده‌اند. جشنواره بین‌المللی فیلم‌های شرقی ژنو در تلاش برای آغشته کردن شعر، رنگ‌آمیزی زندگی با فانتزی و القای رگه‌ای از گریز در چنین روزمرگی یکنواخت است.
هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌های شرقی» ژنو با آثاری از کارگردانان کشورهای مختلف در چندین رقابتی و غیررقابتی بخش از جمله؛ بخش مسابقه «فیلم‌های بلند»، بخش مسابقه «فیلم کوتاه»، بخش مسابقه «دانش‌آموزی»، بخش «نمایشگاه‌های هنری»، بخش «معرفی کتاب» و … از روزهای ۲۲ تا ۲۸ خرداد ماه جاری (۱۲ تا ۱۸ ژوئن ۲۰۲۳) در شهر ژنو در کشور سوئیس برگزار می‌شود.

برای اطلاع بیشتر:
@elaheh_nobakht

JURY MEMBERS – INTERNATIONAL SHORT FILM COMPETITION

film-single

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا