از آغاز پویش ملی سلامت در البرز ۱۷۰ هزار نفر غربالگری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: پویش ملی بیماریابی دیابت و فشارخون بالا از ۲۰آبان در استان البرز همزمان با سراسر کشور آغاز شده و تا ۱۵دی ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، شهرام صیادی رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام این خبر افزود: دیابت و فشارخون بالا عامل اصلی سکته های قلبی و مغزی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ،سبک زندگی ناسالم مصرف غذاهای شور، پرچرب و شیرین، کم تحرکی، استعمال دخانیات و مصرف الکل از عوامل خطر ابتلا به این دو بیماری دانست .

صیادی تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد افراد مبتلا به فشارخون بالا و بیش از ۲۰ درصد افراد مبتلا به دیابت در استان البرز از بیماری خود آگاه نیستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز هدف از اجرای این پویش را شناسایی و کنترل این دو بیماری در مراحل اولیه برشمرد و خاطر نشان کرد:چنانچه این بیماری ها در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود ، کنترل و درمان آن بهتر انجام می شود.

وی ادامه داد: بیماریابی فشارخون بالا و دیابت در گروه سنی بالای ۱۸ سال در کلیه واحدهای بهداشتی به صورت رایگان انجام می شود و از ابتدای پویش ۱۷۰ هزار نفر توسط کارشناسان مراکز بهداشت غربالگری شده اند .

صیادی در پایان از کلیه افراد بالای ۱۸ سال در استان خواست تا به منظور پیشگیری از ابتلا به دیابت و فشارخون بالا و تشخیص به موقع به نزدیک ترین مرکز بهداشتی محل سکونت خود مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا