آیین نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی تعاونی‌ها اصلاح و ابلاغ شد/ برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر شد

مدیرکل تعاون استان البرز از اصلاح ابلاغ آیین نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی تعاونی‌ها خبر داد.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از ابلاغ آیین نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی موضوع تبصره ۳ ماده ۳۳ قانون بخش تعاونی کشور خبر داد و گفت: به منظور انتظام بخشی به موضوع تبصره ۳ ماده ۳۳ قانون بخش تعاونی کشور سال گذشته اصلاحاتی در این بخش صورت گرفت، برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی بر اساس این قانون برای شرکت‌های تعاونی فرا استانی و یا سراسری و نیز شرکت‌ها و تعاونی‌های که بیش از ۵۰۰ عضو دارند ‌بایست مجامع عمومی را به صورت دو مرحله‌ای برگزار کنند. این دستورالعمل شامل نحوه تشکیل مجامع عمومی دو مرحله‌ای موضوع تبصره دوم این ماده قانون با رعایت مفاد ماده ۶۸ قانون بخش تعاونی خواهد بود.

عبدالله دارایی در ادامه خاطرنشان کرد: برابر این قانون هر یک از انواع مجامع عمومی هم به صورت حضوری و هم به صورت الکترونیکی و در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون امکان‌پذیر خواهد بود و رای گیری آن نیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. در این صورت مجمع الکترونیکی، مستلزم درج در اساسنامه نیست. هر شرکت تعاونی می‌تواند برابر این آیین نامه در آگهی مجمع عمومی درج و اقدام به برگزاری مجمع الکترونیکی کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه دیگری که در این آیین نامه آمده است این است که دعوت از مجامع عمومی و اعلام تصمیمات آنها علاوه بر روزنامه‌های کثیرالانتشار، پست سفارشی، در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون سایر روش‌های قابل اثبات مندرج در اساسنامه نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: مقام برگزار کننده مجامع عمومی کلیه شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی که تصمیم به برگزاری مجامع عمومی دارند باید ضمن اعلام نحوه برگزاری مجمع اعم از حضوری یا الکترونیکی بودن آن در آگهی دعوت مجمع عمومی، نشانی سامانه و چگونگی دسترسی به راهنمای آن را در آگهی دعوت درج کنند ، البته برگزاری مجمع به صورت الکترونیکی باید با تصویب هیئت مدیره یا درخواست یک پنجم اعضا صورت پذیرد.

دارایی گفت: حضور الکترونیکی افراد در مجامع مشروط به احراز هویت بر اساس روش‌هایی است که توسط این وزارتخانه تعیین می‌شود و حضور نمایندگان اعضا در مجامع عمومی نیز مشروط به احراز هویت از طریق سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون خواهد بود.

گفتنی است به منظور کسب اطلاعات بیشتر نسخه‌ای از این آیین نامه جهت اطلاع تعاونگران عزیز استان ذیل این خبر منتشر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا