آیا حتی نوزادان نیز غیرنظامیان بی گناه محسوب نمی شوند؟

گروه ضد جنگ آمریکایی کد صورتی ویدئویی از گفتگوی اعضای خود با برایان مست عضو مجلس نمایندگان آمریکا در مورد وضعیت انسانی در غزه را بارگذاری کرده که در این ویدئو، برایان مست اظهارات حیرت آوری بیان می‎کند و می‎گوید که «نوزادان کشته شده در غزه غیرنظامیان بی گناه فلسطینی نیستند».

با شنیدن سخنان او، این پرسش در ذهن ما ایجاد می شود که: «اگر نوزادان غیرنظامی بی گناه محسوب نمی شوند، پس تعریف غیرنظامیان بی گناه چیست؟»

برایان مست، نماینده جمهوری خواه ایالات فلوریدا، به دلیل داشتن مواضع افراطی ضد فلسطینی و طرفداری از اسرائیل شهرت دارد. او مخالف به کار گیری ساده مفهوم «غیرنظامیان بیگناه فلسطینی» مخالف است و در توضیح موضع خود می‎گوید: «فکر نمی‌کنم در طول جنگ جهانی دوم  می توانستیم از عبارت «غیر نظامیان بی‌گناه نازی» استفاده کنیم.»

با توجه به استناد به «غیرنظامیان نازی» در این گفتار، برای آمریکایی‌هایی که میدان‌های نبرد اروپایی در جنگ جهانی دوم را تجربه کرده‌اند، به نظر می‌رسد مست در تلاش است آمریکایی‌ها را متقاعد کند که «هیچ غیرنظامی بی‌گناهی در فلسطین وجود ندارد». اما همه ما می دانیم که استفاده از یک برچسب خاص برای یک ملت، یک ایده کاملاً اشتباه و افراطی است.

حمایت کنگره ایالات متحده از اسرائیل را می توان به وضوح از تمام لایحه های تصویب شده برای کمک به اسرائیل مشاهده کرد. می توان گفت که حمایت از اسرائیل اساس استراتژی آمریکا در خاورمیانه است، دقیقاً به دلیل طرفداری ایالات متحده و به دلیل عدم تمایل یا ناتوانی آمریکا در مهار اسرائیل است که امروز این فاجعه انسانی در غزه رخ داده و با وضعیت انسانی کنونی در غزه روبرو هستیم.

به گزارش یونیسف حداقل ۱۷ هزار کودک در غزه یتیم و یا از خانواده های خود جدا شده اند. هر یک از این کودکان، داستانی دلخراش دارد. اکنون غیرنظامیان غزه به آخرین پناهگاه یعنی گذرگاه رفح رانده شده اند اما اسرائیل هیچ تمایلی برای رحم کردن به آنان ندارد و خود را آماده حمله به این گذرگاه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا