آتش‌نشانان زن برای اولین بار وارد شهرداری تهران می شوند

آتش‌نشانان زن برای اولین بار وارد شهرداری تهران می شوند و در عملیات‌ها شرکت می‌کنند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد: این هفته کارهای ۱۶ آتش‌نشان زن به اتمام می رسد و تقریباً از یک ماه آینده آتش نشانان در عملیات ها حضور می یابند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حین خدمت هم آموزش های لازم  به این افراد داده می‌شود، اظهار کرد: ایستگاه مجزایی برای خانمها در کنار ایستگاه ۷۷ آقایان در ستارخان در نظر گرفته ایم.

قدرت الله محمدی گفت: در فاز اول آتش‌نشانان زن جذب شدند و بعد از این که کارها خوب پیش رفت دوباره جذب خواهیم داشت.

همچنین سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود هزار نیروی آتش نشان در شهرداری تهران، عنوان کرد: در حال حاضر سازمان آتش نشانی پنج هزار و ۲۵۳ نفر نیروی عملیاتی دارد در حالی که تعداد نیروهای آتش نشان باید بیش از شش هزار نفر باشد.

علیرضا نادعلی اضافه کرد: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود ۳۰۰ عملیات (حریق و حادثه) در پایتخت انجام می دهد. یکی از مشکلات اساسی سازمان آتش نشانی کمبود نیروی انسانی است.

به گفته عضو شورای شهر تهران،  با توجه به اینکه ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی در تهران وجود دارد و باید به طور متوسط در هر ایستگاه ۴۵ نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشند این در حالی است که هم اکنون  در هر ایستگاه حدود ۳۱ نفر حضور دارند.

او تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵ سازمان آتش نشانی با ۱۲۰ ایستگاه ۵۲۳۴ نفر نیرو داشته  و در سال ۱۴۰۰ با ۱۳۳ ایستگاه ۵۲۵۳ نفر نیرو دارد. با وجود توسعه ایستگاه  تعداد کمی نیرو جذب شده و تعدادی از نیروها هم بازنشسته شده اند.

نادعلی با تاکید بر اینکه در پنج سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته خواهند شد، خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از ایجاد مشکل در روند خدمت رسانی به مردم ضروری است تا نسبت به جایگزینی نیروی جدید اقدام لازم صورت بگیرد تا مشکلی در روند خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا