برای اولین بار در کشور؛ نخستین همایش ملی تحقیقات میان رشته ای در دندانپزشکی در البرز برگزار شد

نخستین همایش ملی تحقیقات میان رشته ای در دندانپزشکی طی روز های چهارشنبه و پنجشنبه ، ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با حضور اساتید و دانشجویان رشته های مختلف برای اولین بار در کشور برگزار شد .

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، این همایش با هدف ارایه دستاورد ها تحقیقاتی در حوزه دندانپزشکی در ارتباط با سایر حوزه های پزشکی مثل قلب و عروق، بیهوشی، روان، مدیریت بهداشتی و درمانی ،زنان ، طب اورژانس ، اطفال ، داروسازی ، و … و همچنین ارایه راهکار و نمونه های جدید بیماری در این خصوص در اولین روز خود،برگزار شد.

شهرام صیادی ، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی البرز در آیین افتتاح این همایش گفت: برگزاری چنین همایش علمی که به تاثیر انواع تخصص ها و بخش های علوم پزشکی در دندانپزشکی می پردازد بسیار مهم است چرا که دید وسیع و آگاهی خوبی به دندانپزشکان می دهد که با در نظر گرفتن جزییات بیشتر در گرفتن شرح حال از بیمار قبل از هر اقدام دندانپزشکی ، درمان با کیفیت و بی عارضه ای برای بیمار انجام شود .

صیادی ادامه داد: این همایش فرصت خوبی را برای اشتراک تجارب بیشتر دندانپزشکان در تاثیر سایر رشته ها و تخصص های پزشکی در علم دندانپزشکی به همراه دارد.

وی افزود: رویداد بسیار مهم و خوبی است که این همایش برای اولین بار در کشور به همت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز شکل گرفت و باید طی سالهای آینده چنین همایش هایی با هدف ارتقا سطح علمی و تخصصی دندانپزشکان و اعتلا سلامت دهان و دندان به ویژه در زمینه های مرتبط و تاثیرگذار در این خصوص برگزار شود تا بتوان از دستاورد های آن در جامعه و برای ارایه خدمات بهتر به بیماران استفاده کرد.

در ادامه دکتر آرزو آقاکوچک زاده ، رییس دانشکده دندانپزشکی البرز گفت : این همایش برای نخستین بار در استان البرز و در کشور برگزار می‌شود . ۱۴۰ مقاله توسط دبیرخانه همایش دریافت شد و طی دو روز برگزاری همایش ۶۶ مقاله در قالب سخنرانی در ۱۲ پنل تخصصی ارایه می شود و همچنین ۶۰ مقاله در قالب پوستر بررسی خواهد شد.
وی در پایان از همت اعضای کمیته اجرایی ، اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان دندانپزشکی که در برگزاری هر چه بهتر این همایش کمک‌کردند، قدردانی کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا