آیا سیاست ضدکرونایی چین می‌تواند از انتقادات غرب در امان بماند؟

از دید رسانه‌های غربی، هر کاری که چین برای مبارزه با پاندمی کرونا انجام می دهد، ایراد دارد. کسانی که زمانی «تدابیر سرسختانه» چین برای کنترل کرونا را محکوم می‌کردند، اکنون گزارش‌های هشدارآمیز مبنی بر «پیامدهای جدی کاهش محدودیت‌های کرونایی چین» را منتشر می‌کنند.

در این راستا، گزارش‌هایی با موضوع «پیامدهای فاجعه بار لغو سیاست کووید صفر چین» در شبکه‌های اجتماعی غرب بسیار به چشم می‌خورد. به عنوان مثال، بلومبرگ گزارش داد: «کاهش محدودیت‌ها در چین می‌تواند منجر به بستری شدن ۵٫۸ میلیون نفر در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های چین شود.»

این تضاد تمام عیار واقعا گیج کننده است و این سوال را در ذهن مخاطبان مطرح می‌کند که سیاست کنترل پاندمی چین چگونه می‌تواند از انتقاد رسانه‌های غربی در امان بماند؟

اما نکته دیگری که به ذهن متبادر می‌شود این است که آیا این نوع رسانه‌ها فقط علاقه‌مند انتقاد از چین هستند و موضوع آن فرقی نمی‌کند؟

چین اخیراً ۲۰ تدبیر جدید را برای بهینه‌سازی کار پیشگیری و کنترل کرونا اعلام کرده است، اما این به معنای ساده‌انگاری و حتی سازش در مقابل کرونا نیست. هدف از این اصلاح، هدفمندتر و علمی‌تر کردن تدابیر کنترل کرونا، محافظت بهتر از ایمنی و سلامت مردم و کاهش تأثیرات کرونا بر توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا