نخستین جشنواره گلابگیری استان تهران در اسلامشهر گشایش یافت

نخستین جشنواره گل محمدی و گلابگیری استان تهران از امروز سه شنبه  به میزبانی اسلامشهر آغاز شد.

این جشنواره تا ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به میزبانی مزرعه گل محمدی صدرا و با همکاری سازمان گردشگری و صنایع دستی غرب استان تهران در شهرک واوان اسلامشهر دایر است.

مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در آیین افتتاحیه این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت توسعه شهرک های صنعتی، خواستار توسعه شهرک های اختصاصی برای توسعه و فراوری اقتصادی محصولات کشاورزی شد.

وی تاکید کرد: بارها به وزرای صمت و جهادکشاورزی این را گفته ایم و انتظار داریم در دولت مردمی اینچنین جشنواره هایی بیش از پیش برگزار شود چرا که به کارآفرینی و نتایج مهمی منتج می شود.

مدیر کل حقوقی و بازرسی استانداری تهران نیز در آیین افتتاح این جشنواره بر ضرورت توسعه کشاورزی در استان تهران تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی طلایه دار تولید و توسعه در حوزه کشاورزی است.

وحید رحیمی ضمن اشاره به ضرورت حمایت از تولید کشاورزی در بخش خصوصی، ضرورت یکپارچه شدن مجموعه مجوز ها و نهادهای متولی در حوزه کشاورزی را اولین گام برای حمایت از این بخش دانست.

در پایان این جشنواره که با حضور مسئولان، مردم و جمعی از دانش آموزان برگزار شد، حاضران در برنامه نمادین گلابگیری سنتی شرکت کردند.

مزرعه گل محمدی صدرا در شهرک واوان شهرستان اسلامشهر بیش از چهار هکتار مساحت دارد که نیمی از آن زیر کشت گل های محمدی اصلاح شده رفته و در پنج سال اخیر هر سال بیش از ۱۰ تن گل محمدی مرغوب تولید می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا