فناوری‌های جدید شکل‌دهنده صنعت فیلمسازی

مخاطبان در شانگهای می‌توانند چگونگی ادغام فناوری جدید با صنعت فیلمسازی در «جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای» را تجربه کنند. بخش «آزمایشگاه بصریِ» جشنواره فیلم شانگهای راه اندازی شده تا نشان دهد چگونه واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده(AR) و واقعیت تعمیم‌یافته (ER) چگونه در حال شکل دادن صنعت فیلم و همچنین آینده ما هستند.

در «مرکز هنری پوش» واقع در منطقه «پوتوئو» در شانگهای، یک پیچ تحت عنوان «سفری به غرب» با یک نسخه واقعیت مجازی ۱۷۰ ساله خلق شده تا داستانی را روایت کند که بیشتر و بیشتر آینده‌گرا باشد.

سیستم ضبط حرکات، تمام تحرکات و ژست‌های بازیگر را فورا رصد می‌کند و داده‌های مورد نظر را به رایانه ارسال می‌نماید. در آن واحد در این سیستم چهره و صدای بازیگر مورد نظر با چند کلیک قابلیت اصلاح شدن دارند.

مردم با استفاده از این فناوری‌های جدید و پیشرفته می‌توانند پریدن در اعماق اقیانوس و رقص با عروس دریایی، صعود از کوه‌های آلپ یا حتی پرواز به سوی فضا را تجربه کنند.

یکی از بازدیدکنندگان جوان با نام «اوو هائوفی» گفت او تا به حال پیش از این، فناوری واقعیت مجازی را حین دراز کشیدن تجربه نکرده بود چرا که بیشتر بازی‌ها و فیلم‌های واقعیت مجازی یک فضای ۳۶۰ درجه کامل را در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

وی پس از امتحان کردن این فناوری گفت: واقعا حس کردم در فضا هستم. ای کاش می‌توانستم از این فناوری در خانه استفاده کنم.

حدود ۳۰ فیلم طی جشنواره فیلم شانگهای با این فناوری جدید در دسترس هستند از جمله ۶ فیلم که اکران اول آنها در چین است. با این حال یکی از جذاب‌ترین‌ها یک بازی چهار نفره واقعیت مجازی با عنوان «فرار تخم مرغی» است. این محصول حاصل همکاری « Sandman Studio» و «۳dar» از کشور آرژانتین است.

موسسه پژوهشی «Omedia» تخمین زده که مجموع هزینه‌کرد مصرف کنندگان در حوزه دستگاه‌ها و محتوای واقعیت مجازی تا سال ۲۰۲۶ به ۷٫۵ میلیارد دلار برسد. همچنین برآورد کرده که بیش از ۷۰ میلیون هدست واقعیت مجازی در آن سال در کل جهان مورد استفاده قرار بگیرد.

طبق گزارش این موسسه پژوهشی، ارزش سخت افزار و نرم افزار واقعیت مجازی تا ۲۰۲۶ به ۱۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت که ۶٫۴ میلیارد دلار از سال ۲۰۲۱ بیشتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا