رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز: شیب تند کاهش جمعیت در البرز، ملایم شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت:بخش سلامت برنامه های خود را در ترویج زایمان طبیعی و ایمن ، درمان زوج های نابارور ، پیشگیری از ناباروری و سقط جنین ، تحکیم بنیان خانواده و تقویت هویت مادری ،ترویج ازدواج بهنگام،آسان و پایدار و اجرای منشور کرامت مادری و… تقویت می کند.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، دکتر شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز به مناسبت هفته ملی جمعیت گفت: با اقداماتی که در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت هایی که از موضوع مهم جوانی جمعیت انجام شده است ، خوشبختانه شیب تند کاهش جمعیت در استان ملایم شده و سرعت روند کاهشی موالید به نسبت ۲/۸۰ کاهش یافته است. اما همچنان باید با اجرای برنامه های سازمان یافته تلاش کنیم تا روند کاهشی جمعیت در استان متوقف شود و بتوانیم شاهد رشد مثبت جمعیت باشیم.
وی تاکید کرد: بخش سلامت برنامه های خود را در ترویج زایمان طبیعی و ایمن ، درمان زوج های نابارور ، پیشگیری از ناباروری و سقط جنین ، تحکیم بنیان خانواده و تقویت هویت مادری ،ترویج ازدواج بهنگام،آسان و پایدار و اجرای منشور کرامت مادری و… تقویت می کند.
رئیس دانشگاه ادامه داد :۲ مرکز درمان ناباروری با تعرفه دولتی در بیمارستان های کمالی و امام جعفر صادق (ع) در سطح سه و دو و یک مرکز حمایتی تحت عنوان نفس با هدف نجات فرزندان سقط در استان راه اندازی شده است.
دکتر صیادی افزود: در سال گذشته بیش از ۷۵۰۰ نفر از مردم عادی، دانشجویان ، اساتید، کارکنان ادارات، دانش آموزان و … در قالب برنامه های مختلف آموزش های لازم در خصوص برنامه های جوانی جمعیت را دریافت کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا