دیپلمات‌های ۱۴ کشور از شین جیانگ دیدن کردند

نمایندگان دیپلماتیک ۱۴ کشور از جمله ایران ، پاکستان ،برزیل،‌ اندونزی ، اکوادور و اوگاندا از ۲۴ تا ۲۸ آوریل (۴ تا ۸ اردیبهشت) با دعوت وزارت امور خارجه چین از منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ واقع در شمال غربی این کشور دیدن کردند.

۱۴ سرکنسول که در شهرهای مختلف چین مقیم هستند از شهر ارومچی مرکز شین جیانگ و همچنین شهرهای کاشغر، تورپان و دیگر اماکن شین جیانگ بازدید کردند تا تجربه‌ای دست اول از تحولات اجتماعی و اقتصادی این منطقه کسب کنند.

آنها تاکید کردند دستاوردهای شین جیانگ قابل توجه است و مردم تمام گروه‌های قومی در هماهنگی و خوشبختی کنار هم زندگی می‌کنند.

به گفته این دیپلمات‌ها، دروغ‌های فراوان رسانه‌های غربی کاملا با واقعیات جاری در شین جیانگ در تضاد است.

«حسین عباس خان» سرپرست کنسولگری پاکستان در شهر «چنگدو» پس از نمایشگاه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی شین جیانگ گفت: به منظور ریشه کنی تروریسم داشتن یک برنامه جامع برای توسعه یک منطقه و کمک به مردم برای بهبود زندگی آنها ضروری است.

وی افزود: و چین گام‌های بزرگی در این زمینه برداشته است.

دیپلمات‌ها همچنین از شهر باستانی کاشغر دیدن کرده و شکوفایی گردشگری در این شهر در آستانه تعطیلات روز جهانی کارگر را تجربه کردند.

خانم «جودیث موثونی نسبابرا» سرکنسول اوگاندا در شهر «گوانژو» در مصاحبه با خبرگزاری «شین‌هوا» گفت که او کورکورانه دروغ‌های بافته شده توسط رسانه‌های غربی درباره شین جیانگ را باور نمی‌کند.

وی تصریح کرد: آمدن به این منطقه و مشاهده و احساس کردن از نزدیک امر مهمی است و چین حق دارد مسیر خود را برگزیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا