دبیرکل خانه صمت البرز: ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد تحول در اقتصاد هدف جشنواره تولید و تجارت/ تجلیل از کارآفرینان حرکتی موثر در راستای “جهش تولید با مشارکت مردم” است

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز برگزاری آیین های ویژه تجلیل از کارآفرینان برتر و پیشکسوتان نمونه را حرکتی موثر در توسعه و تقویت کار آفرینی و تحقق “جهش تولید با مشارکت مردم‌” عنوان کرد.

به گزارش مسیحااقتداریان خبرنگار خبر مهم، حسین رجبی در جمع خبرنگاران گفت: فعالان اقتصادی البرز می توانند طرح های نمونه، واحد‌های صنعتی و معدنی و نیز پیشکسوتان برتر را به ستاد بزرگداشت “دهه تولید و تجارت” استان معرفی کنند تا در آیین های ویژه مورد تقدیر قرار گیرند.*

رجبی با خاطرنشان کردن این که، ستاد گرامیداشت “دهه تولید و تجارت” البرز با همکاری مشترک “اداره کل صمت” ، “خانه صمت” ، “شرکت شهرک های صنعتی” ، “اتاق بازرگانی” و “اتاق اصناف استان تشکیل شده است، گفت:در اجرای تصمیم دبیر خانه ستاد بزرگداشت “دهه تولید و تجارت” البرز ، امسال “انجمن صنعتی برتر” و “شهرک صنعتی نمونه” استان نیز شناسایی ، معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.*

دبیر کل خانه صمت البرز اظهار کرد: فعالان اقتصادی می توانند حد اکثر تا ۱۹ اردیبهشت ماه جاری فرم های مخصوص “طرح های کار آفرینی” و نیز “دستاوردهای برتر” استان را تکمیل و به دبیرخانه این ستاد ارسال کنند.

رجبی هدف از تشکیل ستاد گرامیداشت “دهه تولید و تجارت” را معرفی کار آفرینان برتر و پیشکسوتان نمونه استان در جشنواره ویژه “دهه تولید و تجارت” عنوان کرد.

وی اذعان داشت: تجلیل از صاحبان طرح های ارزشمند”، معرفی”جوانان کار آفرین نمونه” و “پیشکسوتان برتر” صحنه تولید و تجارت” البرز از جمله ویژه برنامه های جشنواره “دهه تولید و تجارت” در استان است.

رجبی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت بهره گیری بخش تولید از تجربیات ارزشمند کارآفرینان برتر یادآور شد: ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد تحول در اقتصاد از اهداف برپایی جشنواره “دهه تولید و تجارت” در استان البرز است.

رجبی افزود: در آیین های ویژه جشنواره “دهه تولید و تجارت” کارآفرینان نمونه و برتر صحنه های تولید و تجارت شناسایی، معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی ادامه داد: این اقدام فضای مناسبی را برای ترغیب و تشویق جوانان نخبه، مبتکر و کاردان جامعه برای حضوری موثر و پررنگ در عرصه کارآفرینی فراهم
می کند.

وی اظهار کرد: در این جشنواره همچنین فعالان واحد های برتر استان البرز که در سطح ملی مطرح می باشند نیز شناسایی ، معرفی ، انتخاب و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

دبیرکل خانه صمت البرز افزود: نظر به اینکه رهبر فرزانه انقلاب امسال را به عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردم نام نهاده اند، لذا در ایام “دهه تولید و تجارت” در نشست هایی از نیروهای کاردان و مجرب واحدهایی که در جهش تولید استان حضوری فعال و نقش آفرین داشته اند تقدیر خواهد شد.

در تقویم رسمی کشور روز یکم تیرماه، “روز اصناف” و روز دهم تیرماه به عنوان روز “صنعت، معدن و تجارت” نام‌گذاری شده است.

به همین مناسبت در این ایام که «دهه تولید و تجارت» نامگذاری شده است، طبق روال سال های گذشته ویژه برنامه‌های متنوع با همکاری مجموعه وزارت صمت، خانه صمت و تشکل‌های خصوصی به مرحله اجرا درمی‌آید.

نظر به اینکه شعار امسال”جهش تولید با مشارکت مردم” است، امسال تبیین صحیح دستاوردهای ارزشمند بخش تولید و تجارت در سراسر کشور مورد توجه خاص قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا