جلوه‌گری طبیعت «اِشیان» روی دیوارهای نگارخانه بهارک

نمایشگاه گروهی نقاشی حامد رفاهتی و محمود ثناجویان با عنوان «اِشیان» در نگارخانه بهارک برگزار می‌شود.
به گزارش مشاور رسانه نگارخانه بهارک، آیین افتتاحیه نمایشگاه گروهی نقاشی حامد رفاهتی و محمود ثناجویان با عنوان «اِشیان»، ساعت ۱۷ روز جمعه، ۲۷ بهمن ماه سال جاری با حضور پدیدآورندگان آثار در نگارخانه بهارک برگزار می‌شود.
در بیانیه هنری «اِشیان» چنین آمده است:
«اِشیان» روستایی از توابع بخش اتاقور شهرستان لنگرود در استان گیلان است که طبیعت زیبایش، حدوداً سه سالی هست که ما را محو خودش کرده است و دستمایه‌ای شده تا ما را به ساختار بصری خاص خودمان برساند. ما در این طبیعت زیبا همچون مترجمانی هستیم که نه کل طبیعت بلکه قسمتی از آن را به زبان خودمان برگردانده‌ایم و با استفاده از عناصر بصری، آن را ساده کرده و به تصویر کشیده‌ایم. سطح، خط، بافت و تضاد رنگ‌ها از جمله عناصر مهم کار ما در طبیعت «اِشیان» محسوب می‌شود.
باشد که ذره ای در راه هنر ادای دین کرده باشیم:
سطری از قصه سرگشتگی مجنون است/
گردبادی که در این دامن صحراست بلند*
***
حامد رفاهتی، دانش‌آموخته رشته نقاشی است و در نمایشگاه‌های گروهی و جشنواره‌های هنرهای تجسمی متعددی از جمله جشنواره هنرهای تجسمی فجر شرکت داشته و پیش از این، هفت نمایشگاه انفرادی نقاشی در نگارخانه های مختلف سطح کشور از جمله دو نمایشگاه انفرادی نقاشی در نگارخانه بهارک به نام‌های «صور خیال» و «لوجنک» برگزار کرده است.
محمود ثناجویان از سال ۱۳۷۰ فعالیت هنری خودش را آغاز کرده است و سابقه شرکت در چندین نمایشگاه گروهی نقاشی را در کارنامه دارد. علاوه بر اینکه داور مسابقات نقاشی کودکان بوده است و در زمره ۲۰ هنرمند راه‌یافته به نخستین اکسپوی نقاشی گیلان به شمار می‌رود. همچنین، او در چندین جشنواره استانی نقاشی در استان گیلان شرکت داشته و پیش از این، دو نمایشگاه انفرادی نقاشی در شهرستان لنگرود برگزار کرده است.
علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی می‌توانند برای تماشای مجموعه آثاری از طبیعت روستای «اِشیان»، از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روزهای شنبه، ۲۸ بهمن ماه تا چهارشنبه، ۲ اسفند ماه ۱۴۰۲، به نگارخانه بهارک واقع در میدان ونک، ده ونک، کوچه شهید صابری، کوچه یکم، پلاک ۱ مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا