تأکید شی جین پینگ بر تقویت آموزش برای تسهیل شکوفایی چین

شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بر تقویت آموزش برای تسهیل شکوفایی ملی در چین تأکید کرد.

او روز دوشنبه و به عنوان رئیس جلسه مطالعاتی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین این سخنان را مطرح کرد.

رئیس جمهور شی گفت که تقویت آموزش در سطح ملی به عنوان یک فرآیند راهبردی پیش نیاز برای ساخت یک کشور سوسیالیستی مدرن همه جانبه، یک عامل پشتیبان مهم برای دست یافتن به اتکای بر خود و قدرت گرفتن در زمینه علم و فناوری و همچنین ابزاری مؤثر برای ترویج رفاه همگانی است.

او با اشاره به نقش اساسی آموزش برای رسیدن به این هدف خواستار پیشبرد توسعه آموزش باکیفیت بالا در سطح پیش دبستانی و پیشرفت متعادل تحصیلات اجباری در شهرها و مناطق روستایی شد.

رئیس جمهور چین گفت که آموزش پایه نه تنها باید بنیه علمی دانش آموزان را تقویت کند بلکه باید آنان را به علم و دانش علاقه مند کند و توانایی تفکر اکتشافی و نوآورانه را در آنان پروش دهد.

رئیس جمهور شی همچنین بر لزوم سرعت بخشیدن به روند ساختن دانشگاه هایی در سطح جهانی و رشته های رقابتی با ویژگی های چینی، ارتقای سطح پژوهش های علمی و نوآوری هایی در سطح برترین های فناوری پیشرفته جهانی و پاسخگوی نیازهای راهبردی ملی و بهبود مداوم ظرفیت نوآوری و کیفیت پرورش استعدادها در چین تأکید کرد.

او به این نکته نیز اشاره کرد که برای حل مشکلات در زمینه فناوری‌های کلیدی باید تلاش بیشتری در جهت تقویت توان علمی و آموزش های مهندسی و توانایی پرورش مستقل برترین‌ استعدادهای خلاق صورت بگیرد.

رئیس جمهور چین گفت تمام تفکرات و نهادهایی که موجب به تأخیر افتادن پیشرفت با کیفیت آموزش هستند باید قاطعانه کنار گذاشته شوند و افزود تعمیق اصلاحات همه جانبه وضعیت آموزش برای کاهش شکاف آموزش میان مناطق، مدارس و دانش آموزان کشور باید با نهایت انصاف و عدالت انجام شود.

رهبر چین خواستار به کار گرفته شدن تمام توان برای پرورش آموزگارانی با بالاترین معیارهای اخلاقی و حرفه ای و حمایت از فرهنگ احترام به آموزگاران در جهت بهبود جایگاه آنان در جامعه شد تا آموزگاری به یکی از والاترین مشاغل تبدیل شود و افراد بااستعداد مشتاقانه جذب این شغل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا