به همت انجمن مستندسازان سینمای ایران و انجمن دوستداران شاهنامه البرز (اشا) برگزار می‌‌شود؛ نمایش نسخه مرمت شده فیلم مستند «باد صبا» اثر آلبر لاموریس

بیست‌وچهارمین نشست‌ ماهانه‌ی «مستندهای ایران‌شناسی» به نمایش و نقد و بررسی نسخه مرمت شده فیلم مستند «باد صبا» ساخته‌ی آلبر لاموریس اختصاص دارد.
به گزارش خبر مهم به نقل از روابط‌عمومی انجمن مستندسازان سینمای ایران، در این نشست، دکتر فرهاد نظری با همراهی ایرج میلانی کارشناس، مستندساز و طبیعت‌گرد جلوه‌هایی از آثار و میراث فرهنگی-تاریخی ایران را بیان می‌کند و به بحث می‌گذارد.
دکتر فرهاد نظری فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته مرمت اشیاء فرهنگی تاریخی از دانشگاه هنر اصفهان است و سابقه مدیر کلی دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دبیری و عضویت در کمیته فرهنگی ثبت میراث ناملموس، عضویت در ایکوموس ایران و عضویت درکمیته فنی موسسه ملی گنجینه آب وزارت نیرو را در کارنامه دارد و هم‌اکنون در سمت رئیس دبیرخانه کمیته ملی حافظه جهانی ایران مشغول به فعالیت است. او تا کنون مقالات و کتاب‌های متعددی را در حوزه میراث فرهنگی منتشر کرده است. همچنین، از اقدامات مدیریتی او می‌توان به ثبت جهانی میراث‌های طبیعی ایران (بیابان لوت و جنگل‌های هیرکانی)، ثبت «چوگان، بازی سوار بر اسب همراه روایتگری موسیقی» در فهرست میراث ناملموس بشری یونسکو، ثبت «کلیات سعدی» و «جامع التواریخ» خواجه رشیدالدین فضل‌ الله همدانی در فهرست حافظه جهانی یونسکو و ثبت تنبور اهل حق در فهرست آثار ملی اشاره کرد.
«باد صبا» (به انگلیسی: The Lovers’ Wind) یا «باد عاشقان» فیلم مستندی دربارهٔ طبیعت، جغرافیا و مردم ایران محصول سال ۱۳۴۷ خورشیدی و مدّت آن ۷۰ دقیقه است. از جمله جذابیت‌های این فیلم گفتار متن آن با صدای منوچهر انور است.
این نشست‌ به همت انجمن مستندسازان سینمای ایران و انجمن دوستداران شاهنامه البرز (اشا) و با همکاری سازمان نظام پزشکی کرج، روز دوشنبه، ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و حضور در آن برای همه‌ی علاقه‌مندان و سینمادوستان، آزاد و رایگان است.
علاقه‌مندان برای تماشای اثر می‌توانند به آدرس کرج، عظیمیه، ۴۵ متری کاج، نبش پامچال، سالن آمفی‌تئاتر سازمان نظام پزشکی کرج مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا