به مناسبت هفته جهانی فضا برگزار می شود؛ ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار”فضا و کارآفرینی”

به مناسبت هفته جهانی فضا برگزار می شود؛ ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار”فضا و کارآفرینی”

🔹ویژه برنامه هفته جهانی فضا، با شعار« فضا وکارآفرینی»، سه شنبه ۲۵ مهر۱۴۰۲، با حضور پدر نجوم آماتوری ایران در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سلیمه رودکی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه، با اعلام این خبر اظهار داشت: هر سال انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای این هفته (۴ تا ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی) انتخاب می‌کند تا تمام فعالیتها و رویدادهای صورت گرفته در جهان را پیرامون این شعار برنامه‌ریزی نماید که بر همین اساس شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ “فضا و کارآفرینی” اعلام شده است.

او افزود: به همین مناسبت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران همچون سالهای گذشته برنامه ای را روز سه شنبه ۲۵ مهرماه۱۴۰۲ از ساعت ۱۸الی ۲۱ و ۳۰ دقیقه برای عموم شهروندان با حضور میهمان ویژه مهندس احمد دالکی(پدر نجوم آماتوری ایران) در تالار کهکشان برگزار می کند.

رودکی عنوان کرد: با توجه به شعار هفته جهانی فضا، موضوع سخنرانی برنامه به شعار مذکوراختصاص دارد و کوروش رکنی مدرس دانشگاه سخنرانی خود را با موضوع «زیست بوم کسب و کارهای فضاپایه ایران» برای علاقه مندان بیان می کند.

او خاطرنشان کرد: نمایش مستند نجومی، کارگاه آزمایش های فیزیک، کارگاه نجوم کودکان، اجرای گنبد بادی آسمان نما و مسابقه علمی با اهداء جوایز به نفرات برتر از دیگربرنامه های این همایش علمی است و رصدآسمان شب(سیاره زحل) در صورت مساعد بودن شرایط جوی برگزار می شود.

گفتنی است این برنامه در سطح عمومی برگزار می شود و علاقه‌مندان می توانند به صورت رایگان جهت حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)-شماره ی۲۲-مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینستاگرام مرکز علومsactehran.ir مراجعه و یا با شماره تلفنهای ۹۶۰۲۷۶۵۹ و ۹۶۰۲۷۰۱۲ تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا