ایجاد ظرفیت های لازم در متمم بودجه جهت استفاده از قانون درآمدهای پایدار

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری کرج پیشتاز استفاده از ردیف های درآمدی پایدار قانون جدید شهرداری ها و دهیاری ها در متمم بودجه است.

به گزارش مسیحا اقتداریان خبرنگار خبر مهم، مسعود محمدی در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر به ” قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها ” که از سوی ریاست جمهور به وزارت کشور ابلاغ شد اشاره و اظهارداشت: طرح آئین ‌نامه ابزارهای تأمین مالی و سرمایه ‌گذاری موضوع ماده یک قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با هدف ایجاد درآمدهای پایدار و تنظیم‌گری در زمینه هزینه شهرداری‌ بررسی و ابلاغ شد.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: بر اساس قانون درآمدهای پایدار پنج وظیفه در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار داده شده است که با همکاری وزارت کشور باید انجام شود.

محمدی بیان کرد: در راستای بند یک این قانون شهرداری‌ می‌تواند در چارچوب قوانین و مقررات، از انواع ابزارهای تأمین منابع مالی و روش‌های اجرایی مناسب برای اجرای طرح‌های مصوب و طرح‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی استفاده کند و بر همین مبنا بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق و تصویب شورای اسلامی شهر مقرر شد شرکت سرمایه گذاری در شهرداری تشکیل و تاسیس شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در این قانون منابع نسبتا خوبی برای شهرداری ها دیده شده است، مانند درصدی از مالیات محلی که به شهردرای ها تعلق می گیرد لکن با توجه به اجراء آن برای اولین سال نیازمند جلسات متعدد فی مابین قانونگذار،شورای عالی استانها و وزار کشور می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا